NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Odpověd vedení TJ Slavoj Dubá na příspěvek této rubriky z minulého čísla
Vydáno dne 21. 11. 2004 (1504 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaVážení čtenáři, jsme rádi, že jste poukázali na situaci organizace, konkrétně na problémy našeho mužstva „A" a jeho odhlášení ze soutěže. I pro nás bylo nepříjemné provést tento téměř historický krok, avšak okolnosti, jak o nich pohovoříme dále, si to vyžádaly....

Tradice naší dubské kopané, měla v minulosti mnohem hlubší kořeny a úspěchy našich fotbalistů, jejich výborné vystupování ve vyšších soutěžích, jejich daleko větší kamarádství a společné pouto v kolektivu toho byly důkazem. Rok 1989 byl však mezníkem nejen našeho hospodářství a politického klimatu, avšak i mezníkem společenských vztahů a vazeb. Naší organizaci se rázem změnily podmínky, stala se právní osobou, a i tak je na ni nahlíženo. Zcela se změnily finanční zdroje, a proto, aby organizace dobře a stabilně fungovala, jsou finance zásadní podmínkou. Nejde o to vyplácet odměny (již dříve jsme v tomto zpravodaji uvedli, že v naší organizaci mimo odměny naší paní účetní nejsou vypláceny vůbec žádné odměny a ani poskytovány žádné věcné či finanční dary či zvýhodnění). Jde o to, vytvářet podmínky pro udržování a rozvoj oddílů sdružených v naší organizaci, jako jsou fotbalisté, tenisté a nově i mažoretky a možná i volejbalisté. Tyto podmínky se vytvářejí například udržováním a rozvojem našeho sportovního areálu, administrativní pomocí vedoucím jednotlivých oddílů nutnou k přijímání dotací od ČSTV, vedení účetnictví, pořádáním různých akcí, které napomáhají neustálému a pro stabilitu organizace velice nutnému získávání nových členů.

Dnes již automaticky nezískáváme finanční prostředky na naši činnost, jak tomu bylo před rokem 1989, kdy tzv. Národní fronta měla obrovskou (i politickou) moc. A tak bylo nutné, aby se z členů výkonného výboru stali výkonní manažeři, kteří nejen že dokáží sehnat dostatečné množství finančních prostředků, ale kteří dokáží i navazovat spolupráci s vedením radnic, podnikatelskou sférou, školami a dalšími subjekty. To se však v Dubé jaksi nepovedlo, stav se zhoršoval, finanční prostředky vyčleněné pro jednotlivé oddíly se využily na provoz, avšak adekvátní část se zpátky nedařilo (přiznáváme, že hlavně díky nečinnosti vedení) vracet způsobem, který by byl správný. Jde zejména o oddíl fotbalu, který se jako jediný účastnil mistrovských soutěží, kdežto tenisté hráli bez vyšších nákladů tzv. „pro radost". Místo, aby se finanční prostředky pro fotbalisty pilně sháněli jinde, tak se laxním přístupem žádalo o finanční prostředky na provoz u města Dubá a okolních obcí a především se prováděly přestupy a odprodeje hráčů jiným klubům. Výsledkem bylo ročně získaných pouhých 10 tisíc Kč od města Dubá na činnost mládeže, a příspěvěk od obce Chlum, ale hlavně bylo výsledkem výrazné oslabení mužstva mužů o ty nejlepší hráče, kteří dokáží tým semknout a dovést k vítězství. Na základě toho ti další dobří hráči kvapně odcházeli na vlastní žádost, nebo skončili s fotbalem nadobro. S diváky tomu pak bylo velice podobně.

Až v roce 2003 se podařilo po asi deseti letech opět svolat výroční členskou schůzi a obměnit výkonný výbor natolik, aby se nastartovala změna k lepšímu. A tak již dnes stabilně a úspěšně funguje mužstvo našich starších žáků, přípravky i dorostenců, nově jsme založili soubor mažoretek - roztleskávaček, obnovili jsme tradici letních soustředění a chystáme i turnaje. Jsme si vědomi toho, že jedině mladí tvoří náš základ. Nic, co by mělo být stabilní a trvat dlouho, si nelze v našich podmínkách koupit. K odhlášení mužstva mužů jsme museli, jako již nový výkonný výbor přistoupit proto, protože díky výše zmíněnému ubíjení dubského fotbalu zbyla z našeho mužstva mužů již, a nyní to řekněme velice tvrdě „TROSKA". Troska, avšak těch nejvěrnějších, kteří vydrželi i léta hanby, neboť rychlý sestup z druhé třídy do čtvrté a neustálé prohry nijak jinak nazvat nelze. Tento zbytek mužů, kteří se rvali o to, aby dubský mužský fotbal nevymřel s nadějí, že se vše zlepší, se ocitl v kritické situaci, kdy se na několik zápasů sešlo pouze osm hráčů. Dvakrát se na zápas mimo Dubou ani nevydali a dvakrát za nepřítomné nechali hrát dorostence. Výsledkem byly ubohé prohry, zvýšená nervozita, zranění způsobené přepínáním (střídání je v naší soutěži často nutné) a zbytečné výpady mezi sebou samými.

Podle nás jim za to patří dík a my slibujeme, že uděláme vše pro to, abychom zase jejich výkony mohli v Dubé minimálně každých čtrnáct dní sledovat. Zároveň zveme mezi nás všechny, kteří nám v tom chtějí pomoci.

Antonín Lupoměský a Miroslav Jakuš zástupci výkonného výboru TJ Slavoj Dubá[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (únor 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.