NET Dubáček
 Datum: 20. 09. 2019 
 (svátek má Oleg)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Mimozemšťan v Dubé
Vydáno dne 21. 11. 2004 (674 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaV roli mimozemšťana se ocitla moje rodná sestra, která mě navštívila jednoho prosincového dne. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby nepřijela v řeholním hábitu, ve kterém na některé Dubské občany, zvlášť školní mládež, působila dojmem, že je to někdo z jiné planety.....

Ti co mají alespoň trochu vychování, tak si ji bez slova s otevřenými ústy proměřili pohledem. Někteří zdvořilejší se zastavili a dokonce již na dálku, z dojmu překvapení, pozdravili. Není divu, nežijeme ve městě, kde lidé potkávají podobné osoby dennodenně. No bohužel byla většina těch, kteří si neodpustili poznámky typu jako: Jsi ještě panna?, Měla jsi už pohlavní styk, jeptiško?, Viděla jste už pohlavní úd?, Máš ještě panenskou blánu? A podobné jiné pokřiky a poznámky si vyslechla od dospívajících občánků, které potkávala v ulicích našeho města.

Žena, která se celý život tahala s nemohoucími těly lidí v domovech důchodců a dalších různých zdravotnických zařízeních, a která zásluhou této náročné služby je dnes v invalidním důchodu, tak si vyslouží tuto „odměnu" od lidí, kteří zanedlouho budou budoucností našeho města. - Pracovala jsem 8 let mezi mentálně retardovanou mládeží, ale některá dozrávající mládež, kterou jsem dnes potkala, nesahá výchovou těmto postiženým ani po kotníky. Jako misionářka jsem působila v několika městech, a to nejen na území naší republiky, ale i v různých státech, no s něčím podobným jsem se nesetkala.

Za několik měsíců budeme i s naší mládeží součástí civilizované Evropy. Nebylo by lepší počkat a naučit se alespoň základním pravidlům slušného chování dříve, než nás začnou naši sousedé vnímat, podle příkladu některé naší mládeže, jako národ buranů?

Mgr. Milan Mordačík


[Akt. známka: 2,33] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (leden 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.