NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Vadí vám více psi či děti?
Vydáno dne 21. 11. 2004 (639 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaTuto otázku jsem si položila hned několikrát při nedávné procházce Dubou. Zrovna napadl sníh, čerstvý sníh, který udělá radost především dětem. Na první pohled, krásný čistý sníh. Ale co na pohled druhý? ....

Na druhý pohled se mi už tak čistý nezdá. Bezmála na každém rohu nalezneme výkal od psů, a tak si kladu otázku: Vadí nám více psi či děti? V každém čísle Dubáčku se dočítáme o dětech, jaké jsou, co dělají nesprávně, jak by se měly chovat. Ale dospělí lidé, majitelé zvířecích miláčků, se snad chovat umí? Každý zodpovídá za své činy, tím spíše dospělý člověk, a jestliže se někdo rozhodne chovat doma zvíře, měl by také počítat s tím, že toto zvíře nepotřebuje pouze lásku, napít a najíst, ale také má své potřeby. Je to lidské, nebo spíše „psí" , že pes si své výkaly za sebe neuklidí, a tak by to za ně měli udělat jejich páni. Nechci, aby tento článek vyzněl tak, že nemám ráda psy, samozřejmě mám, ale pokud si nejsem jistá, že nebudu schopna dát veškerou péči a zároveň tak neobtěžovat své okolí, raději si psa ani jiné zvíře nepořídím. Vždyť za chvíli, ted' možná přeháním, bychom své děti vodili na vodítku, aby psům nepřekážely. Myslím, že nemluvím pouze za sebe, ale i za jiné občany Dubé, nejen za ty, kteří se bojí pouštět své děti na písek, jelikož i tam se tyto psí výkaly nachází. Jsme přeci lidé, kteří chtějí slušně žít, kteří chtějí mít hezké okolí. Tak ať si každý sám sáhne do svého svědomí a zkusí něco napravit.

Renata Dvořáková


Související články:
Nechci se bát chodit po ulici (21.11.2004)
Máme raději psi nebo děti? (21.11.2004)

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (únor 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.