NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Máme raději psi nebo děti?
Vydáno dne 21. 11. 2004 (650 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaVelmi pozorně jsem si přečetl v únorovém Dubáčku článek paní Renaty Dvořákové „Vadí nám více psi či děti?" a v duchu jsem dal při tomto neradostném čtení paní pisatelce za pravdu ve všem, co zde uvedla.....

Dubá je skoro na každém rohu zanesena psími exkrementy, které krásu našemu městu opravdu nepřinášejí. Při každé procházce Dubou se svými malými dětmi si připadám jako lyžař slalomář a dávám velký pozor, abych já nebo některé z mých ratolestí do toho štěstí nešlápl. Obě pískoviště na hraní, která jsem pro děti udělal, jsou tak zanesena psími výkaly, že se pomalu bojím vzít odtud písek i na betonování. A přitom majitelé těchto psů, kteří za ně a jejich chování podle zákonů nesou plnou odpovědnost, musí vědět, co jejich oblíbenci provádějí.

Všem svým oponentům chci zdůraznit, že nejsem nepřítelem psů ani jiných zvířat, ale domnívám se, že každý majitel psa by si měl svou odpovědnost za svého miláčka plně uvědomit a neměl by jej nechat volně potulovat po veřejných prostranstvích, natož jej nechat vykonávat potřebu na místech, kde si hrají malé děti. S článkem paní Renaty se plně ztotožňuji a doplnil bych jej ještě o své osobní, ne zrovna příjemné zkušenosti. Dosti často při našich rodinných procházkách městem i okolím proti nám vyrazí pes bez náhubku a vodítka bez majitele nebo s majitelem někde v dáli. Někdy je i velký pes bez náhubku připoután u vchodu do nákupního střediska, takže se člověk tudy bojí projít. Častá odpověď majitele je: „Nebojte se, on nic nedělá, on nikdy nikoho nekousl". Velmi bych si přál, aby se opravdu nikdy nic nestalo, ale nevěřím, protože jsme již pokousáni byli a čísla jsou neúprosná. Dle loňské statistiky každý den napadli psi třicet lidí (zdroj viz článek str. A/4 MF DNES ze dne 3.2.2004). Ve většině případů útok psa odnesou právě děti, které často zaplatí za nedbalost majitele i tu nejvyšší daň - svůj vlastní život. Kdo poslouchá zprávy a čte noviny, jistě dobře ví, co mám na mysli. Odborníci na psy Vám potvrdí, že i tomu nejspolehlivějšímu psovi, který nikdy neublížil, jednou mohou selhat nervy a může ublížit. Pes je totiž nejen nejlepší přítel člověka, ale může být i nebezpečnou zbraní.

Obracím se proto na všechny majitele psů a prosím je, aby se nad touto skutečností vážně zamysleli a udělali to nejmenší, co udělat mohou. Na veřejných prostranstvích psa volně nepouštěli a dávali psovi náhubek a vodítko, abychom se my, kteří psa nevlastníme, nebáli chodit po ulicích a pouštět ven naše děti.

Představitele města prosím, aby výše uvedené zhodnotili a případně zohlednili v místní vyhlášce, v souladu s obecně platnými zákony. Nechce se mi totiž věřit, že bychom měli raději psy než děti.

Ing. Jan Dalecký


Související články:
Nechci se bát chodit po ulici (21.11.2004)
Vadí vám více psi či děti? (21.11.2004)

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (březen 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.