NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Dubou se šíří bleskurychle pomluvy a lži
Vydáno dne 21. 11. 2004 (1204 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaChtěl bych sdělit vám, občanům a čtenářům, příklad, který dokázal na základě výmyslu velmi ublížit - určitě se mezi vámi najde někdo, koho se tento článek týká....

V pondělí 14. 6. v 16.00 hod, ke mně do čajovny přišel od náměstí T.G.M. mladý pán (Štefan Balasz) postižený poruchou sluchu, Tento člověk se třásl, držel na hrudi a opakoval špatně srozumitelnou řečí (jak jsem uvedl, byl hluchý) stále to samé, že potřebuje přivolat záchranku. Třeba mu někdo na náměstí odmítl pomoci, když přišel až ke mně do Čajovny. Pochopil jsem hned, že s ním není vše v pořádku, omluvil jsem se dalším zákazníkům a přivolal jsem mu ihned z mého telefonu rychlou zdravotní pomoc z Doks. Ta dorazila asi tak do 15 minut. Po příjezdu sanity a pak ještě paní doktorky se v ulici dělaly hloučky lidí se slovy: „Co se tam stalo? Někoho otrávil těma jeho čajema?" (Chtěl bych vědět, z kterých úst tento výrok vyšel a kterého se ihned chytali další a další lidé a šířili nesmysl dál po Dubé.)

Doktorka se ujala muže, spolu s členy záchranné posádky ho napojila na přístroje; nepříjemný pohled. Poté byl převezen do českolipské nemocnice.

Už večer na mě každý koukal přes prsty - bylo 20.30 hod., za 4 hodiny obletěla tato zpráva celou Dubou (každý má mobil a v sms se to lehce přehání; takové hlášky: on někoho otrávil, byla u něj záchranka a někoho odvezli, DRSNÝ!). Každý se tu umí starat o druhé, ale starat se o sebe jim nějak nejde. Je tu nespočetně moc lidí, kteří nemají co dělat a umí jen pomlouvat. Dokáží o jedné věci kecat celou pracovní dobu a potom ještě doma nebo po návštěvách (neleze vám to na mozek?), drbou bez ohledu na to, zdali je to pravda - zamyslete se nad sebou, vždy je lepší znát, jaká je pravda a ne že vám někdo někde řekne něco o někom a vy si pak k tomu ještě - asi už se zálibou - přidáte pár slov (po 24 hodinách je z infarktu mrtvej). Pomluva dokáže někdy pěkně ublížit, tady v Dubé to není nic nového, drby se drží, dá se říct, při životě. Nikdy jsem nikomu neublížil a teď', když jsem někomu pomohl, mám poslouchat takové nesmysly?! Vás všechny, co mám na mysli, a je vás tu požehnaně, tak vám ze srdce přeji tu nej pomluvu na vaše jméno. Potom jsem zvědavý jak bude vám...

S pozdravem všem, co chápou mé vyjádření

Stanislav Chramosta


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (červenec 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.