NET Dubáček
 Datum: 07. 07. 2020 
 (svátek má Bohuslava)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Nechci se bát chodit po ulici
Vydáno dne 21. 11. 2004 (921 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaDne 11. 10. jsem se vracel z města domů a ze dvora od sousedního domu na mě vyběhli a zaútočili dva velcí psi....

Protože jsem už starý člověk a nosím hůl, měl jsem veliké štěstí a jen tak tak jsem se jim ubránil. I když už jsem zažil hodně, vystrašený jsem ještě nyní. Nechci domyslet, co by se stalo, kdyby tito psi zaútočili na má pravnoučata, která si zde nedaleko před naším domem často hrají. Jsem už starý člověk, možná jeden z nejstarších žijících mužů v Dubé, ale takovéto věci nepamatuji. Za první republiky ani později si nikdo takové věci nedovolil. Toulající se pes byl okamžitě odchycen a utracen, zvláště když šel po člověku. Pes bez náhubku a vodítka nemá na veřejném prostranství co dělat. To platilo vždycky. Ulice je přece pro lidi a ne aby na ní byl pánem pes. Nerozumím tomu, že úřady - a tím myslím i místní - jsou k těmto věcem benevolentní a nekonají, zvláště když se zprávy o napadení psem tak často objevují.

Jan Dalecký


Související články:
Máme raději psi nebo děti? (21.11.2004)
Vadí vám více psi či děti? (21.11.2004)

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (listopad 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.