NET Dubáček
 Datum: 20. 02. 2020 
 (svátek má Oldřich)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Funguje osadní výbor v Deštné?
Vydáno dne 21. 11. 2004 (997 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaTento článek by měl být úvahou nad činností a smyslem této „instituce". Bydlím v Deštné již asi 12 let - všichni se známe, každý o někom něco ví a sousedské vztahy fungují ku prospěchu všech. Průměrná vesnice jakých je mnoho....

Jak nám zasáhl Osadní výbor do života? Velké plus vidím v tom, jak lidé projevili zájem o vzhled ve vsi. Na dvou setkáních příslušné účasti se rozpoutaly chvílemi i bouřlivé diskuze, jak se starostkou, tak i mezi sousedy. Aktivně se začalo řešit dětské hřiště, které u nás je potřebné, i když zazněly hlasy proti. Při počtu našich dělí a dětí z Dětského domova se využití určitě najde. Co je důležité, získali jsme pozemek, uklidili, srovnali a vykáceli křoviny. Jaro ukáže, jak se bude dál pokračovat.

Po dlouhých letech měla Deštná svoji májku, kterou jsme slavnostně stavěli. Pálení čarodějnic je již u nás tradicí. Účast byla hojná i bujná takže výsledek skvělý.

Krásnou tečkou tohoto roku byl nápad mít též stromeček jako mají v Dubé. Osadní výbor s pár nadšenci a paní Vokálovou zařídili stromeček z Městských lesů, opravili žárovky, které v Dubé už vyřadili a mohlo se začít. Dne 4.12.2003 v půl šesté se poprvé v Deštné rozsvítil vánoční strom u zastávky autobusu. Zazpívaly děti z Dětského domova vánoční koledy, popili jsme svařený punč a popřáli si krásné Vánoce i s lidmi ze Zakšína, kteří přijeli na návštěvu. Účast byla překvapující, v rychlosti jsme napočítali 70 lidí. Atmosféra byla kouzelná a vánoční - jedním slovem krásná, láká mě říci „ A o tom to je!" Začínají se u nás hold dít věci - dnes zrovna napadl první sníh - kalamita. Deštenská omladina vzala lopaty a hrábla a uklidili chodník. Sami od sebe, což dnes není běžné, že by se nám blýskalo na lepší časy? Těšme se.

Máme i jedno velké minus - po letitých urgencích se nepodařilo přidat ranní autobus dětem do školy. Děti musí vstávat před 6 hodinou a přes hodinu pak „straší v Dubé". Nový autobus, na který jsme se těšili, jezdí z Prahy a v Deštné má být 7:42 (+-), což je pozdě a je jasné, že asi 40 dětí ze Zakšína a Deštné ani nepobere. Nezbývá, než doufat a nevzdávat to. Tak to zkusíme znova a snad....

Jindra Stehnová[Akt. známka: 3,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (leden 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.