NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* K rozhovoru na zlomku roku se starostkou města paní Pejpalovou
Vydáno dne 21. 11. 2004 (669 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného Dubáčka„Začíná se tu dít něco, z čeho mám radost" je název článku, spíš rozhovoru. Jako občan Dubé bych ten název doplnil. Něco se dělalo a dělá, ale moc velkou radost z toho nemám. V roce 2003 se prakticky udělaly tři věci - kanalizace na koupališti, statické zabezpečení Titaniku a výstavba cesty z autobusového nádraží na Výsluní. Ta je vybudována bez zábradlí a bez osvětlení....

Myslím si, že největším problémem Dubé je bývalý hotel Slavie. Vloni se neudělalo vůbec nic. Nebyla ani ustanovena komise pro řešení tohoto problému, jak bylo uloženo zastupitelstvu s termínem do konce minulého roku. Přitom je celkem schůdné, aby tuto funkci převzal majetkový výbor zastupitelstva. Nakonec je to majetek města, které objekt koupilo za 2 miliony Kč. Budova chátrá, je neudržovaná, dělá se jen nejnutnější údržba a podle toho také vypadá.

Objekt je na prodej za 2,5 milionu Kč. Není zájemce a asi ani nebude a bývalý hotel bude strašit dále v Dubé. Jistě by bylo zajímavé, co na tuto - prozatím neřešitelnou - situaci říkají současní členové zastupitelstva, kteří o odkoupení hotelu rozhodli, jako p. Socha, dr. Klement, p. Novák. Samozřejmě svůj podíl má i dřívější starosta p. Červený. S tím jsem měl nejostřejší výměnu názorů na koupi hotelu a jeho pronájem. Jsou to pro město utopené peníze, které mají mizivou šanci vrátit se zpět do rozpočtu. A jak tedy dál???

Dalším problémem o kterém v Dubáčku nebyla ani zmínka, na rozdíl od Českolipského deníku, je vracení půjčky bance, pro kterou město Dubá dala zástavu svých čtrnácti budov a banka, která je sama v likvidaci, chce peníze zpět. Čili město Dubá ručí svými čtrnácti domy a může se stát, což je pravděpodobné, že banka svou záruku bude vymáhat soudní cestou. To znamená, že lidé žijící v těchto domech se budou muset pravděpodobně vystěhovat. Ale kam???

Soudní jednání, kdy se město snažilo o to, aby tento majetek nebyl součástí konkurzní podstaty, bylo odročeno. A co dál??? Lidé bydlící v těchto domech žijí v nejistotě. Na této skutečnosti má největší podíl dřívější starosta p. Bezdíček spolu s dřívější radou města. Zde je správné uvažovat o trestním oznámení na tyto osoby, které tuto nemilou záležitost způsobily.

Dále jsem se dozvěděl o kanalizaci v Dubé, o které se hovoří již několik let, že se teprve čekají nabídky na projekty. Čili posun konkrétní realizace v Dubé se odsouvá o další léta. Narozdíl od Dřevčic, kde část projektu je již hotova. Já se ptám, nemělo by to být obráceně a s realizací kanalizace začít v Dubé? Je to snad dáno tím, že v Dřevčicích za tím někdo šlape a v Dubé ne?

Poslední věc, ke které bych se chtěl vyjádřit je turistické informační centrum, které má být umístěno v přízemí radnice. Dávám na zvážení, zda toto centrum by na jaře a v letních měsících nemělo působit na autobusovém nádraží v čekárně, která je nevyužívána. Je to přirozené, nebot' by tady mělo daleko větší využití, než v přízemí radnice. Bylo by na očích všem, kteří přijedou autobusem a mohli by ho hned využít. Již několikrát jsem bezvýsledně navrhoval, aby se na autobusovém nádraží umístila velká mapa Dubska s turistickými cestami, turistickými zajímavostmi a vyznačením památek. Podobným způsobem by měl být zhotoven orientační plán města Dubé.

A na skutečný konec bych chtěl uvést, že peněz není nikdy dost a je hodně konkrétních akcí, které by se ve funkčním období zastupitelstva měly provést. Je třeba zpracovat seznam - pořadí těchto jednotlivých akcí. Již jednou o tom byla na zastupitelstvu řeč. Místostarosta p. Samec tehdy řekl, že je třeba nechat zastupitelstvo vládnout alespoň 100 dnů, aby tento seznam mohl být zpracován. Bude tomu 400 dnů a seznam dosud zpracován nebyl.

Ing. L. Gurný


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (březen 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.