NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Jaké bude další využití „malé školy?“
Vydáno dne 21. 11. 2004 (641 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaPozvaní konzultanti, kteří měli s tímto problémem paní starostce pomoci, se shodli, že novým vhodným využitím této budovy by byla „speciální škola", k jejímuž provozu by se mohly nabalovat další činnosti - rekvalifikační či vzdělávací kurzy, atd....

Neberme speciální školu jen jako zvláštní - tudíž školu pro hůře vzdělávatelné děti. Mnohé dítě pro své zdravotní či výchovné problémy nezvládá běžnou výuku v základní škole, ale v malých kolektivech je možné se těmto dětem více věnovat a objevit jejich případné talenty a nadání, které naprosto vyváží nedostatky v běžné výuce.

Nejenže dětem z Dětského domova v Deštné, které zatím navštěvují tamní zvláštní školu, jen prospěje změna prostředí, ale i děti, které nyní musí z Dubé a okolních obcí dojíždět do zvláštní školy do Doks, se budou moci vzdělávat pro ně přiměřeným způsobem přímo v Dubé. Není to pro Dubou vůbec nic degradujícího zřídit - jak se nyní přesněji říká - speciální školu. I z dětí, které ji navštěvují, mohou vyrůst kvalitní, dobří lidé, z kterých při pečlivé individuální výchově mohou být manuálně velmi zruční lidé, lidé nadaní hudebně, výtvarně, pohybově.

Uvědomme si, kolik dnes vysoce oceněných géniů trpělo výchovnými problémy a mnozí i těžko zvládali běžnou školní výuku.

Zatím opomíjí další souběžná využití budovy, ale věřím, že toto řešení otvírá Dubé další možnosti, jak zkvalitnit život v našem malém, ale mnoha problémy sužovaném městě.

Markéta Myšková[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (listopad 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.