NET Dubáček
 Datum: 25. 08. 2019 
 (svátek má Radim)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Dubské hodiny smutně ne-bijů
Vydáno dne 21. 11. 2004 (918 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaHodiny na věži radnice nejen, že „nebijí", bohužel ani nejdou. Čas se na nich zastavil a věž bez dobře jdoucích hodin působí osleple. Velký, historicky cenný stroj věžních hodin je starý více než 100 let. Před deseti lety sice prošel celkovou opravou, která však nebyla provedena kvalitně a nezajistila funkčnost hodin na dlouhou dobu. Nyní je zapotřebí podrobit celé hodiny důkladné rekonstrukci, jejíž cena bude činit nejméně 90 tisíc Kč. Občané, kterým záleží na obnovení přesného chodu hodin, mohou přispět na opravu ve vybraných prodejnách, kde budou umístěny nádoby na veřejnou sbírku....

Věžní hodiny všeobecně ukazují nejen čas, ale i náladu toho kterého města. Zastavené mrtvé ručičky na zašlém ciferníku naznačují smutek, lhostejnost, úpadek. Zatímco oživené, přesně jdoucí hodiny znamenají i obnovený život města, optimismus, péči a dobrou náladu. Je velmi příjemné, chce-li člověk vědět kolik je hodin, jenom zvednout hlavu a podívat se na věž. Tak to přece má být.

Přispějme si tedy na své městské hodiny a budou nám bít ne smutně, ale vesele.

Markéta Myšková


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (únor 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.