NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Ještě ke škole
Vydáno dne 29. 11. 2004 (670 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaVážení občané, čtenáři.
Již dlouho mám nutkání napsat do Dubáčku. Vždy mě to napadlo, hlavně když jsem četla nové číslo, ale nikdy jsem tak neučinila. Až dnes. Za prvé chci pochválit Dubáček. Sice stojí více, ale je také na mnohem lepší úrovni. Vždy se na něj těším a přečtu ho úplně celý i s vyluštěním křížovky. Dále bych velice ráda pochválila „rychlou rotu". Tak čistou Dubou jsem ještě neviděla. Trávníky posekané jako na zahrádce, shrabané listí, prostě nádhera. Moc se mi to líbilo a chtěla bych za to pracovníkům „rychlé roty" a samozřejmě i MěÚ Dubá poděkovat.... Co mě donutilo sednout a napsat, to bylo jednoznačně dění ve škole. Mám tam dvě děti a třetí tam půjde za pár let, tudíž mi to nemůže být lhostejné.....

Všichni již asi víme, že v účetnictví školy byly shledány nesrovnalosti a to je třeba řešit. Paní účetní byla odvolána a paní ředitelce byl strhnut osobní příplatek, což je podle mě naprosto správný krok. Samozřejmě se očekávalo, že sama škola z tohoto incidentu vyvodí patřičné důsledky a bude se snažit chybu napravit a dát do pořádku. Pak jsem se dozvěděla, že paní starostka ve čtvrtek 4. 11. ráno odvolala paní ředitelku z funkce. Byla jsem z toho šokovaná, protože jsem byla přesvědčena, že takovéto kroky by mělo řešit zastupitelstvo, a tento krok mi připadal ukvapený, zvláště když mě nenapadalo, kdo by toto místo mohl nahonem zastat.

Učitelé byli rozděleni na dva tábory, z nichž jedni byli svolní s rozhodnutím paní starostky a druzí neochvějné stojí za paní ředitelkou. Paní starostka na zasedání vysvětlila, co ji vedlo k jejímu rozhodnutí a že největší podíl na tom mělo to, že paní ředitelka nechtěla s vedením města spolupracovat na tom, aby se záležitost s účetnictvím vyřešila co nerychleji a s co nejmenším dopadem na školu.

Chápu, že paní starostka musí dozírat na chod školy, a pokud není něco v pořádku, tak je třeba to řešit. Chápu i paní učitelky, že stojí za svou bývalou nadřízenou a kamarádkou, ale podle mého názoru se to nesmí dotýkat provozu školy a našich dětí. A k tomu bohužel došlo…

Někteří učitelé na třídních schůzkách oznámili, že končí se svými aktivitami pro děli. Například otužování, sběr separovaného odpadu, kroužek angličtiny, zdravé svačiny, chovatelský kroužek a kroužek informatiky. My rodiče jsme byli tímto krokem docela rozčarováni, měli jsme s tím také docela dost práce. Denně dávat pozor, jestli dnes má být k svačině ovoce nebo zelenina či mléko, naučili jsme se třídit odpad a mnozí z nás ho ještě máme připravený doma a najednou nic nebude. Mysleli jsme, že to dělají pro osvětu nás a naších dětí. Jedna věc mě potěšila, a to když jsem zjistila, že škola přeci jen nebude bez ředitele.

Do třídy se nám přišla představil prozatímní paní ředitelka, která hned v úvodu musela čelit našemu rozčarování a ustála to skvěle. Působí na mě dobrým dojmem, má praxi a zkušenosti, byla ředitelkou 12 let. Navrhla, at' napíšeme své stížnosti a připomínky a že se je pokusí vyřešit. A opravdu, v některých třídách zůstávají zachovány zdravé svačiny, paní učitelka Šolcová převzala soutěž s odpadem, pan učitel Dvořák je ochoten převzít kroužek angličtiny, pan učitel Bělohlávek převezme kroužky počítačů a pan Mašek bude pokračovat v chovatelském kroužku, jehož prostory se jen přemístí do vhodnějších míst, nebot' dětem, rodičům a zaměstnancúm školy vadil zápach uprostřed školy.

Děkují těmto učitelům a paní ředitelce přeji, aby se napětí ve škole snížilo a aby chuť' do práce doslali opět všichni učitelé. Co se stalo, je zlé, ale nikdo z toho nevinil učitele, je škoda, že do toho byli zapleteni.

Leona Maříková[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (Prosinec 2004) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.