NET Dubáček
 Datum: 11. 12. 2019 
 (svátek má Dana)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Dobrovolní hasiči hodnotili svou činnost
Vydáno dne 21. 12. 2004 (2403 přečtení)

Díky pozvání, které se nám dostalo, Vám přinášíme informace z výroční členské schůze Sdružení dobrovolných hasičů Dubá, na kterém byla hodnocena činnost tohoto sdružení za uplynulý rok 2004..... (více naleznete v úplném znění článku)
Mimo jiné jsme se dozvěděli, že je ve sdružení zapojeno celkem 34 členů a 19 dětí zapojených v kroužku Mladých hasičů. Právě z řad těchto členů se rekrutují poloprofesionálové hasičské jednotky zřízené městem Dubá, která dnes má tři družstva v počtu 2 hasiči, strojník a velitel, tedy celkem 12 hasičů nepřetržitě bdějících na naši bezpečnost. Ta už dávno není jen požárního charakteru, ale sestává se ve velké většině i z první pomoci při dopravních nehodách, povodních a jiných živelných pohromách. Takovýchto pomocí, ke kterým naše jednotka musela vyjet, bylo do poloviny prosince celkem 81, z čehož například 36 bylo k požárům, 16 k dopravním nehodám nebo 18 k technickým pomocím. Plných 40 výjezdů jednotka podnikla do katastru obce Dubá a 41 zásahy jednotka ve své podstatě vypomáhala ostatním obcím v jejich katastrech.

Jednotka v minulém roce zachránila velké hodnoty. Například celková plocha lesních požárů (většinou známý Obrok v katastru obce Tuháň) obsedla plochu 18,3 ha. Největším důvodem proč bychom měli být ale všichni na své hasiče hrdi je fakt, že v průběhu roku zachránili 22 osob. Pouze jednu se jim zachránit nepodařilo. Za to jim zcela jistě patří náš dík.

Již jsem se účastnil mnoha setkání hasičů (a to nejen v Dubé) a musím přiznat, že hasiči jsou zvláštní sorta. Sorta lidí, kteří jsou upřímní, dobrosrdeční a stateční a mě je mezi nimi dobře. Co se týče Dubské jednotky, jsem na ni hrdý dvojnásob. Po různých peripetiích kterými si prošla zase navazuje na to, čím byla v minulosti. A to že není jen hasičskou jednotkou, ale především seskupením lidí, na které je spolehnutí. Vždyť dnes stačí jen požádat a jsou k dispozici. K dispozici městu při technických pracích či údržbě a opravách strojového parku (ale i například při pomoci přípravy různých kulturních akcí), sportovcům, klubu dětí ... všem. Aktivně se starají o svých 19 dětí, z kterých zcela jistě vyrostou další upřímní a spolehliví lidé. V roce 2004 se s nimi účastnili 10-ti soutěží a dvou soustředění.

Na schůzi proběhla také volba nového vedení. V čele sdružení tak vstanulo mládí. Starostou jednotky se stal mladý Martin Maudr, k ruce ve funkci místostarosty mu bude syn našeho bývalého starosty města mladý Luboš Socha. Do funkce velitele jednotky JPO II členové zastupitelům navrhují jmenovat za odstupujícího Oldřicha Koubka pana Jaroslava Hozu, který se stal v posledním období snad nejvýraznější postavou této jednotky. Oldřich Koubek, který dodnes jednotku oficiálně vede na svou žádost chce dát prostor svému kamarádovi, který má mnoho návrhů na další zdokonalování jednotky. Přece jen je taková práce velice časově náročná a tak za dobře odvedenou práci patří Oldřichovi velký dík.

Pokud máte chuť dozvědět se o dubských hasíčích více informací, zavítejte na jejich internetové stránky na adrese: http://sdh-duba.euweb.cz/

... Odstupující starosta a nominovaný velitel Jaroslav Hoza.


... Odstupující velitel jednotky Oldřich Koubek


... Nově zvolený starosta jednotky pan Martin Maudr


... Nově zvolený místostarosta Luboš Socha


... Nejstarším členem je pan Bohumil Řeřicha, který je členem celých 53 let, což je opravdu pěkné.


... Jedním z nejstarších členů je také pan Jan Dalecký


... Na žádost hasičů na tomto místě také otiskujeme fotografii jednoho z nejstarších členů pana Miroslava Alberta, který v loňském roce byl celých 50 let u sboru dobrovolných hasičů a oni na něj nechtěně zapomněli. Tedy vězte, že tento člověk již ve svých sedmnácti letech věnoval část svého srdce hasičině.


... Veteráni pohromadě


... Již 16 let je u sboru také paní Helena Zítková


... O mládež se nyní stará pan Ota Skřivánek


... Velkým potěšením pro naše hasiče bylo umožnění nákupu nového rychlého terénního zásahového vozidla. Vždyť například u dopravních nehod jde kolikrát o vteřiny a oni je opravdu zbytečně propásnout nechtějí. Divili byste se, kolik z dubských občanů bylo v tomto smyslu jejich „zákazníky“.


Připomínáme stránky SDH Dubá:
http://sdh-duba.euweb.cz/[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Miroslav Jakuš )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.