NET Dubáček
 Datum: 15. 09. 2019 
 (svátek má Jolana)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Požáry sazí v komínech
Vydáno dne 27. 12. 2004 (1032 přečtení)

Bývalý starosta SDH Dubá a v současné době navrhovaný velitel jednotky sboru dobrovolných hasičů nám napsal několik rad pro zvýšení bezpečnosti našich domovů před požáry, ale i rad co při takovém požáru dělat. Velice často totiž naši hasiči k takovým požárům v poslední době vyjíždějí.

Pokud tedy nechcete přijít o svůj domov či chaloupku, pokud nechcete někomu jinému jeho domov vzít, pak čtete raději dál...

Požáry sazí v komínovém tělese.

Jednotka SDHO Dubá již několikrát vyjela na požár sazí v komínovém tělese, proto několik základních rad:

Stručný výtah z právních předpisů:
... komín je zpravidla svislá konstrukce s jedním nebo více otvory. Tyto otvory slouží k odvodu kouře z tepelných spotřebičů. Komíny a kouřovody se musí udržovat v takovém stavebně technickém stavu, aby byla zajištěna bezpečnost při provozu připojených tepelných spotřebičů, zejména musí být zajištěna celistvost a neprodyšnost komínového pláště. Dále je nutné zajišťovat čištění a kontrolu komínů způsobem a ve lhůtách stanovených zvláštním právním předpisem - Vyhláška 111/1991 Sbírky zákona ČR o čištění komínů.


Proto radíme:
1) Mějte na paměti, že za nezávadný stav komínů nese odpovědnost správce, nebo vlastník (majitel) objektu.

2) Komíny a kouřovody se musí udržovat v takovém stavebně technickém stavu, aby byla zajištěna požární bezpečnost při provozu připojených tepelných spotřebičů.

3) Nesmíte zapomínat na pravidelné čištění komínů a vybírání sazí.

4) Důsledná preventivní opatření účinná z Vaší strany zabezpečí Váš majetek před požáry a ochrání zdraví Vaše i Vašich dětí.

5) V půdních prostorách je zakázáno skladování hořlavých látek ve vzdálenosti jednoho metru od vnějšího povrchu komínového tělesa.

6) Je zakázáno používání komínů u nichž byly zjištěny závady.

7) Dbejte na řádné zaústění kouřovodů z topných těles do komína. Dodržujte návody a technické podmínky stanovené výrobcem tepelných spotřebičů.

8) V případě vzniku požáru sazí v komíně urychleně odstraňte veškerý hořlavý materiál z blízkosti komínového tělesa.

9) Nikdy nehaste případný požár sazí v komíně vodou. Mohlo by dojít k jeho popraskání a rozšíření požáru do bytových prostorů.

10) Snažte se vždy jednat v klidu, s rozvahou a bez paniky. V prvé řadě chraňte život a zdraví, potom teprve majetek. Pomáhejte starým a nemocným lidem, invalidům, dětem, sousedům a svému nejbližšímu okolí.

11) Bezodkladně oznamte každý vzniklý požár na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru - 150, nebo na ohlašovnu požáru SDH Dubá - tel.: 487 870 410 nebo 606 372 919.

Za JPO II - SDHO Dubá
Jaroslav Hoza


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: JPO II SDH Dubá - Jaroslav Hoza )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.