NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Kde že je sláva dubských střelců?
Vydáno dne 25. 01. 2005 (975 přečtení)

Dubský střelecký klub má dloholetou historii, která dnes však bohužel zcela zapadá v dění místních i republikových politických handrkovaček, v nepřeberné nabídce televizních programů, která zcela otevřeně řečeno zkomírá.
Připravili jsme pro vás malou fotoreportáž, která sice nepřináší mnoho faktických údajů, avšak dává Vám alespoň nahlédnout na to, co v Dubé střelectví znamenalo a co při troše snahy zase znamenat může. Kdo ví?
(Více v úplném znění příspěvku ...)

Dubskou střelnici pod Novým Berštějnem pro střelbu kulovými zbraněmi jsme si v osmdesátých letech vystavili sami
Dvě nejúspěšnější střelkyně. Zleva Jana Jakušová (dnes Kamarádová) a Kamila Matějovičová (dnes Mychytková).


Obě děvčata se dostala do Výcvikového střediska Manušice, odkud vyjížděla reprezentovat kraj i Českou republiku. Jana Jakušová (Kamarádová) jako pistolářka a Kamila Matějovičová (Machytková) jako puškařka.


Střelci se dělili a dělí na pistoláře a puškaře ...
Dubská střelnice je nejen jedna z mála v celém širém okolí (dále je v České Lípě, Manušicích, Mladé boleslavi, Liberci a už nikde blízko), ale také byla vyhlášená jak svým umístěním v krásném a hlavně klidném přírodním prostředí, tak také i velmi dobře organizovanými Dubskými poháry s přáteskou atmosférou.
Byli jsme soupeři a kamarády...


... a uměli jsme se bavit.


V zimě, kdy je na střelbu venku zima, jsme chodili trénovat do budovy Svazarmu (dnes ASTK) a také se pobavit nohejbalem v místní tělocvičně.


A dnes? Však podívejte. Střelnice nám zarůstá (naší žádosti dubští konšelé nevyhověli a nechávají střelnici zarůstat dál. Toto jsou podle nich vzrostlé stromy. Ale k čemu budou sloužit, ví snad jen bůh)


Od revoluce je střelnice v majetku města. A chátrá. Převod do majetku klubu nám nebyl povolen. Asi někdo ze zastupitelů má na pozemek zálusk. Jak jinak si to vysvětlit. Připomíná to Slávii, že?


Prozatím děláme, co se dělat dá. Vrážet peníze do cizího majetku však nebudeme. A tak to vypadá nevábně.
Zájem o střelbu uhasl. Aktivní puškaři nyní v Dubé nejsou vůbec a tak pro ně není ani dostřeliště.
Pistoláři se sice scházejí, ale na otočné terče se již nestřílí, podle čehož to také vypadá. Asi je to tím, že nejsou členy klubu a musí platit za nájem, který zase náš klub musí platit městu. Začarovaný kruh.
Naštěstí do střelnice ještě neteče a tak kvalitně provedená dřevěná konstrukce zatím drží. Jak dlouho se však neví.
Máte-li zájem pomoci, obraťte se na toho, kdo dubským střelcům tehdy vdechl život a kdo jim zprostředkoval slávu. Na člověka, který klub jen tak tak drží nad vodou. Na pana Josefa Knota, našeho trenéra.[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Miroslav Jakuš )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.