NET Dubáček
 Datum: 18. 11. 2019 
 (svátek má Romana)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Neomezený internet v Dubé
Vydáno dne 28. 02. 2005 (1151 přečtení)

Pan Pavel Dvořák nás upozornil na to, na co možná spousta lidí v Dubé čeká. Tedy na možnost neomezeného připojení k internetu v Dubé.... Ptáte se co to jako znamená? Co je to neomezené připojení a proč takový humbuk, když se už dneska dokážete v Dubé k internetu připojit?... Pak tedy čtěte dál.

Měl jsem chuť probrat tady veškeré možnosti pro připojení k internetu, avšak došel jsem k závěru, že bych mohl ve výčtu na něco nebo na někoho zapomenout, a tak se když tak zástupci telekomunikačních společností ozvěte, budeme-li v Dubé pro vás vůbec zajímaví. A zajímaví možná jsme...

Do redakce nám přišel e-mail od pana Pavla Dvořáka, který nám sdělil radostnou novinu, a to, že Český Telecom a.s. prohlašuje, že od 24.6.2005 bude v Dubé možné využívat jejich služby Internet Expres.

Obr.: Odpověď internetového systému na dotaz, zda v Dubé mohu očekávat službu Internet ExpresInternet Expres je jedna z možností neomezeného internetu, která v ČR existuje. Jedná se o připojení k internetu pomocí pevné telefonní linky za paušální poplatek 799 Kč bez DPH s přenosovou rychlostí až 1024 kbit/s, což je až 18 krát rychleji než pomocí vytáčeného připojení za pomoci standardního PC modemu. Neomezené připojení znamená tzv. on-line, kdy se nemusíte připojovat a odpojovat, neboť poplatek se neodvíjí ani od délky připojení, ani od množství přenesených dat. To v Dubé ještě nebylo a buďme tedy rádi....i když.

I když vlastně tomu tak není. Neomezené připojení už nějakou dobu nabízí i Eurotel a.s. (tedy dnes již dceřiná společnost Českého Telecomu a.s.) pod názvem Eurotel Data Expres. Jde o tzv. mobilní řešení připojení k internetu, kdy pomocí zvláštního modemu se připojujete k síťi mobilního operátora. I v tomto případě není nutné se odpojovat, neboť ani zde nejsou poplatky účtovány za dobu strávenou na internetu, ani za množství přenesených dat. Cena je 899 bez DPH a rychlost až 2048 kbit/s. Navíc nejste vázáni svou telefonní linkou a když jedete na dovolenou nebo se stěhujete, můžete se kdykoli a skoro kdekoli připojit (holt mobilní řešení).

Obr.:Modem pro službu Eurotel Data ExpresObr.:Mapka dostupnosti služby Eurotel Data Expres (světle zelná barva je pokrytí, které je naplánováno ke konci února 2005)Co dodat? Snad jen to, že je třeba jaksi "omezit" náš optimismus, neboť rychlosti internetu jsou uváděny vždy s příslovečným určením způsobu "až", což v praxi znamená, že takové rychlosti nikdy při přenosech nedosáhnete. Podle zkušeností mého přítele, připojení pomocí Eurotel Data Expres vyznačuje značné odchylky v závislosti na síle signálu a době (což je spojené také s počtem dalších účastníků tohoto spojení na daný vysílač signálu). Připravte se na to, že cena i v takových odchylkách od proklamovaných rychlostí a dostupnosti služby zůstává stejná.

Dal bych ruku do ohně za to, že podobná situace bude i u služby Internetu Expres. Jisté však je, že určité zrychlení oproti dial-up připojení pomocí standardního modemu s rychlostí 56 kbit/s nebo oproti dvojnásobně rychlému připojení pomocí ISDN linky tu bude, a to tak přibližně 4-15 krát v závislosti na tom, kolik se nás bude do internetu z Dubé přihlašovat. Největší výhodou je ono neomezené připojení, které vám dává jakousi svobodu v rozletu na internetu.

Informace o nějakém dalším neomezeném připojení k internetu (například pomocí rádiového spojení z Bezdězu, jako tomu je v Doksech) zatím nemám. Možná naši zastupitelé o něčem takovém již s nějakou společností jednají. Nevím.

Přeji Vám příjemné surfování.

Miroslav Jakuš[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Miroslav Jakuš )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.