NET Dubáček
 Datum: 20. 09. 2019 
 (svátek má Oleg)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* KATARZE
Vydáno dne 28. 02. 2005 (803 přečtení)

Hurá, hlavně že žijeme.Ti, co sledují dění v Dubé, již jistě znají Podbezdězský spolek intelektuální, poetický a okrašlovací, spolek umělců nejen z Dubé. Pokud nikoli, pak tím, co tento spolek může přiblížit, je v nedávné době vydaná ročenka spolku, kterou naleznete na jeho internetových stránkách (http://sweb.cz/p.spolek). I my jsme si tyto stránky prohlédli a zjistili jsme, že právě v této době probíhá Velikonoční literární soutěž na téma "KATARZE" s podtextem "Napište, jaké je to být na dně, jaké je to ze dna povstat", která má 25. března uzávěrku ...

Podmínky soutěže jsou následující:

Žánr (báseň, povídka, novela, fejeton, esej, …), rozsah a věk účastníků nejsou omezeny. Práce se musí zabývat katarzí jako hlavním tématem. Předpokladem je, že text zaslaný do soutěže, nebyl dosud publikován.

Soutěžní práce zasílejte na adresu P.spolek@seznam.cz nebo Školní 192, 471 41 Dubá. Pokud je to možné, zasílejte, prosíme, texty v elektronické podobě. Uveďte jméno autora, příp. pseudonym a zpětný kontakt.

Uzávěrka soutěže je na Velký Pátek (25.března) v hodinu úplňku (21.58).
Podmínkou je, aby autor měl vztah (bydliště, chalupa, rodiče, …) ke kraji Podbezdězí.

Vítěz získává knihu do 500,- Kč dle vlastního výběru. Vítězná práce (v příp. většího rozsahu úryvek) bude otištěna v regionálním tisku.

Zaslané práce posoudí vícečlenná komise složená m.j. z významných osobností českého literárního života.

Takže pište, třeba díky vaší vzpomínce na těžké období vyhrajete.

Z internetových stránek Podbezdězského spolku intelektuálního, poetického a okrašlovacího přinesl
Miroslav Jakuš


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: stránky Podbezdězského spolku intelektuálního, poetického a )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.