NET Dubáček
 Datum: 15. 09. 2019 
 (svátek má Jolana)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* I Dubá se zúčastní akce Vlajka pro Tibet
Vydáno dne 08. 03. 2005 (621 přečtení)

Vlajka pro Tibet - podpořte tuto akci i Vy.10. března oslaví Tibeťané ve Lhase 46. výročí svého povstání, které bylo krutě potlačeno čínskou armádou. Čínská lidová republika dodnes neuznala autonomii Tibetu a kolonizuje jej i jeho obyvatele nadále. Mnoho institucí, sdružení občanů a lidí samotných z celého světa se již řadu let snaží v měsíci březnu mnoha akcemi vyjádřit svou solidaritu s Tibetem. Mezi ně patří, jak našemu serveru potvrdil tajemník MěÚ Dubá pan Bedřich Janďourek, i Město Dubá....

Lidé v naší republice mají s okupacím tohoto typu dlouholeté zkušenosti a tak se i my snažíme napomoci těm, kteří se nyní v podobné, častěji však daleko horší situaci, nacházejí. Jednou z akcí, ke které se přidávají hlavně úřady samosprávy zastupující své občany, tedy například i město Dubá, je vztyčování tibetské vlajky jako symbol solidarity s Tibetem a jeho lidem. Česká republika se k této celosvětové akci aktivně připojila již v roce 1996, kdy vlajku vyvěsily první čtyři radnice, v loňském roce akci již podpořilo 239 měst a obcí z celé České republiky. Vztyčení Tibetské vlajky proběhne 10. 3. 2005. Vzpomeňte si, prosím, v tento den na Tibetský lid i Vy, aby nezůstalo pouze u vyvěšování vlajky úředníky.


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Miroslav Jakuš )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.