NET Dubáček
 Datum: 20. 09. 2019 
 (svátek má Oleg)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Reakce na článek Velikonoce březnového tištěného Dubáčka
Vydáno dne 13. 03. 2005 (620 přečtení)

Věž kostelního zvonu vyhlížející do roku 2005Po přečtení článku Velikonoce v minulém čísle Dubáčku jsem nejdřív dlouho přemýšlel, zda reagovat nebo ne. Vzhledem k tomu, že se tento článek diskriminačně dotknul asi 40-ti členné skupiny lidí našeho města, rozhodl jsem se pro tuto odezvu...Nechci vysvětlovat spoustu nepřesností uvedených v tomto článku, např. co se týče názvu Zeleného čtvrtku, kdy se od nepaměti v tento den používá liturgická barva bílá a ne zelená. Ale čím se cítím dotčen já i ona skupina lidí je, že jsme byli větou ,,v tuto neděli naši předkové spěchali do kostela“ odstrčeni někam do archivu nebo muzea.

Chtěl bych všechny ubezpečit, že se do kostela chodí (nespěchá) ještě i dnes, že to nebyli jenom naši předkové, ale že je to podle loňské statistiky 1,2 miliardy katolíků na celém světě.

Bohužel se mi opět potvrdila zkušenost, že znalosti co do kultury křesťanství v našem kraji (nejenom autorky článku) jsou pod úrovní žáků prvního stupně základní školy kterékoliv západní země, kde základní znalosti o křesťanství jsou samozřejmostí a patří ke vzdělání každého jedince. Jsem přesvědčen, že názory tohoto druhu může být pro nás také nedobrou vizitkou v Německu, kde Dubáčka odebírají místní rodáci.

Pro příště by bylo lépe, kdyby při kopírování článku z internetu do Dubáčku ,,autorka“ konzultovala dané téma s někým odpovědným, než aby docházelo k podobným nepřesnostem a dezinformacím, protože ne každý pramen uvedený na webových stránkách bývá věrohodný.

Mgr. Milan Mordačík


[Akt. známka: 2,33] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mgr. Milan Mordačík )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.