NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Ještě ke slávě Dubských střelců – hlavně mládeže. (Trochu z historie SSK)
Vydáno dne 20. 03. 2005 (1128 přečtení)

Potěšilo mě, že si po takové době někdo vzpomněl na dobu kdy mládež chtěla něco dokázat a rodiče je v tom samozřejmě podporovali. Ve střeleckém kroužku bylo stále nejméně 10 až 15 dětí, kteří chodili pravidelně na tréninky a taky pak dosahovali dobrých výsledků. Pravidelně jsme se zúčastňovali všech soutěží v okrese ale i v kraji a vždy jsme se umístnili na předních místech.

Někteří střelci jako...

Kamila Matějovičová , Jana Jakušová a Josef Knot ml. se probojovali i do přeboru republiky a i tam se umístnili na předních místech. V těchto dobách jsme s mládeží absolvovali za rok taky 30 až 40 soutěží. Střílelo se ze vzduchovek ale i z malorážek a pistolí.

V roce 1978 -79 jsme dostali na základě výsledků s mládeží dotaci od krajského výboru Svazarmu na výstavbu střelnice. Dotace byla převedena na obec, jinak to v té době nešlo, potom jsme brigádně postavili střelnici. Jediný placený řemeslník byl tesař, který nám to dirigoval a my jsme makali a nekoukali na hodiny. Taky po vyhodnocení akcí „Z“ jsme byli pozváni do Prahy na celostátní vyhodnocení na banket a dostali jsme finanční odměnu z rukou ministra. Střelnici jsme dostavěli a začali jsme na ni i pořádat soutěže. Sjížděli se k nám střelci z celého kraje, ale i z jiných krajů a všichni si chválili prostředí i samotnou střelnici kde dosahovali pěkných výsledků.

Ovšem po roce 1990 nám chtěl pan místostarosta Haras ukázat jak je důležitý a zařídil, že jsme přišli o parkoviště, ale museli jsme dát pryč i kiosek na občerstvení ale i budku se záchodem , která byla asi 50 m od střelnice. Jako důvod odstranění ? Není to prý ekologické. Tímto skončilo konání všech soutěží na „naší“ střelnici. To byla podpora obecního úřadu. Později nám střelnici sebrali a ještě jsme museli platit nájem 1200 Kč ročně. Nyní nástupem nového zastupitelstva se to změnilo, obecnímu úřadu platíme jen 1 Kč ročně, ale musíme střelnici udržovat na své náklady. Dále platíme č.lesům za kus pozemku o rozměru 5 m x 50 m nájem 600 Kč. Před dvěma lety jsme museli znovu pokrýt střechu novou lepenkou a tak nás to stálo přes 8000 Kč – práci jsme dělali sami. Již nás tam taky navštívili zloději. Na boční stěně nám odtrhali všechna prkna, ale sebrali nám i prkna uvnitř střelnice (asi 1 m3), dále všechny stojany na dalekohledy a ovladač na otáčení terčů ( za 5500 Kč) a vše kovové co šlo oddělat.

Teď ještě k mládeži – k té dnešní. Chtěl jsem dál dělat s mládeží, ale nyní již žádné dotace nedostáváme a tak jsem potřeboval, aby si každý člen zaplatil 30 Kč za každou hodinu tréninku, (největší položka jsou terče a střelivo, ale i zbraně nebo náhradní díly do zbraní, které se musí opravovat) ale to je zřejmě rodičům moc a tak se nikdo nepřihlásil. Požádal jsem obec, ale paní starostka mi řekla abych nejprve dal dohromady děti a pak nám snad něco dají. Jenomže u toho našeho sportu musí být nejprve peníze a pak to ostatní. Tak jsme nedostali nic a děti běhají po ulici a dělají neplechu. Mrzí mě to, ale nevím jestli bych s tím začal znovu. Protože, jestli nezáleží rodičům na tom co dělají jejich děti a je jim líto do nich investovat pár korun tak já s tím nic nenadělám. Střelecký klub za dobu své existence nikdy nedostal od obce žádnou finanční dotaci, ani na práci s mládeží.

Přidávám pár snímků starých 20 až 25 let ze soutěží.
Nakonec zdravím všechny , kteří se zajímají o sportovní střelbu ale i o sport vůbec a není jim lhostejné jak to v Dubé se sportem vypadá. Přeji všem aby našli podporu jak u obce a nebo nějaké štědré sponzory, kteří by je podporovali.

Zdravím všechny sportovní příznivce - Josef Knot


Související články:
Kde že je sláva dubských střelců? (25.01.2005)

[Akt. známka: 2,33] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Josef Knot )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.