NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Projekt Nový domov charitativní organizace Diakonie Dubá dostal příspěvek ze sbírky Pozvedněte slabé
Vydáno dne 22. 03. 2005 (1372 přečtení)

Modlitebna se zvonicí patřící v současné době Diakonii DubáCelkem 49 tisíc rozdělila včera 21. března v 10.30 v obřadní síni na Městském úřadu v České Lípě Nadace EURONISA. Za přítomnosti starostky města Česká Lípa Hany Moudré předala Nadace EURONISA šeky v celkové hodnotě 49 tisíc korun dvěma neziskovým organizacím působícím na Českolipsku.

První šek byl předán ...

...Farních charitě Česká Lípa. Tato organizace výtěžek použije na dovybavení Azylového domu pro matky s dětmi v tísni potřebným zařízením. Z rukou ředitele nadace Ing. Aleše Rozkovce jej převzala ředitelka charity Eva Ortová.

Druhý šek obdrželo občanské sdružení Diakonie Dubá. Získané finanční prostředky budou použity na podporu programu přípravy mladých handicapovaných lidí na budoucí samostatný život. Tento šek převzal, z rukou ředitele nadace, ředitel sdružení Michal Exner.

Logo Nadace EuroNisa

Logo projektu Pozvedněte slabé

Nadace EURONISA v prosinci 2004 ukončila druhý ročník sbírky „Pozvedněte slabé!“. V něm se podařilo vybrat celkem přes 506 tisíc korun. Tento ročník byl uspořádán v 10-ti městech Euroregionu Nisa a celkem tak bude výše zmíněná částka rozdělena mezi 21 organizací. Smyslem této sbírky je pomoci získat místním neziskovým organizacím prostředky na svoji činnost.

Nově byla ve druhém ročníku využita možnost zasílat dárcovské SMS ve prospěch sbírky. Ačkoli druhý ročník skončil, je možné zasílat tyto dárcovské SMS ve prospěch neziskovek vybraných do třetího ročníku. Ten bude oficiálně spuštěn letos v červnu. Formát zprávy je DMS EURONISA a zasílá se na číslo 87777. Cena jedné SMS je 30 Kč bez DPH.

Partnery tohoto ročníku veřejné sbírky se staly:
- HVB Bank CR a. s. (pobočka Liberec),
- TEXO PLUS s. r. o. (Jablonec n. N.),
- Grandhotel Zlatý lev a. s. (Liberec),
- bauMax ČR a. s. (Liberec)
- MARTY Drozd Jan (Liberec) a
- TEXVELI, textilní výroba (Liberec).

Největší nákupní centrum Hypernova (Liberec) poskytlo prostor pro uskutečnění sbírky.

Více informací vám předá:
pan Petr Dušák
mluvčí nadace a koordinátor projektu „Pozvedněte slabé!“
mobil: 604 473 478, 602 103 106,
telefon: 485 100 218
e-mail: petr.dusak@euronisa.cz
http://www.euronisa.cz[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Nadace EuroNisa )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.