NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Vyšla kniha - Chemická kuchařka
Vydáno dne 05. 04. 2005 (1420 přečtení)

Chemická kuchařka podruhé Pamatuji si, že jsem ani v osmém ročníku základní školy (za mě to býval nejvyšší ročník ZŠ) nevěděl, čemu bych se chtěl ve svém životě profesionálně věnovat. Tíhl jsem k výpočetní technice, jenže ta ve své době nebyla ještě tak rozvinutá a byla i celkem nedostupná. Navíc komunismu zvonila hrana a vlastně se ani nedalo "čuchat" co bude tím zlatonostným oborem dobudoucna. Kdybych měl volit dnes, viděl bych to na biologii a chemii, neboť budoucnost těchto věd a již dnešní potřeba odborníků v této oblasti je velká. Pokud tedy máte dítě se sklonem k těmto vědám, chcete-li se pokusit tento sklon probudit nebo jste-li v o onom věku milý čtenáři sám, pak neváhejte a uveďte se do budoucího "zlatonosného" světa nově vyšlou knihou učitele českolipského gymnázia pana Milana Bárty...

Chemická kuchařka podruhé

Takřka symbolicky totiž po roce a dni se na pultech knihkupectví můžeme setkat s dalším pokračováním zábavné knížky o chemii z nakladatelství Didaktis, kterou napsal zmíněný Milan Bárta a nazval ji Jak (ne)vyhodit školu do povětří 2.

Nese podtitul Horákova chemická kuchařka pro malé i velké experimentátory a opět jako první díl se snaží o popularizaci chemie jako vyučovacího předmětu pomocí zajímavých pokusů, které jsou „zabaleny“ do veselých příhod ze školních hodin.

Základní struktura publikace se také shoduje s prvním dílem: každá kapitola obsahuje jeden pokus v příběhu, poté následuje vysvětlení a doporučení a přehled potřebných chemikálií a pomůcek, nechybějí ani vtipné ilustrace a nákresy aparatury.

Ale nalezneme zde i přitažlivé inovace, které – obecně řečeno – posouvají knihu k moderním učebním postupům a prostředkům. Hlavním protagonistou všeho dění se tentokrát stává čerstvý absolvent pedagogické fakulty, který jako naprostý nováček přichází do školy, v níž působí postava učitele Horáka známá z prvního dílu.

Více o knize naleznete na stránkách regionálního zpravodajského serveru I-NOVINY, přesněji ZDE.

Miroslav Jakuš


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: I-NOVINY )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.