NET Dubáček
 Datum: 20. 09. 2019 
 (svátek má Oleg)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Motoristé pozor !!!
Vydáno dne 10. 04. 2005 (784 přečtení)

Havárie-ilustrační fotoZ knihy výjezdů dubských hasičů:
Dne 8.4.2005 od 15:36 do 19:00 hodin vyjela jednotka Dobrovolných hasičů Dubá k dopravní nehodě dvou osobních automobilů na komunikaci I. třídy číslo 9 Dubá – Nový Berštejn s technikou RZA Nissan Patrol v počtu 1 + 3. Na místě události (2 minuty od ohlášení) zjištěny havarované osobní automobily: Škoda 120 a BMW 328, ve kterých se nacházely zraněné zaklíněné osoby. Bylo nutno je vyprostit a předat Záchranné zdravotní službě k ošetření a jejich stabilizaci...


Osobní automobil BMW 328 se nacházel s řidičem mimo komunikaci na poli pod mírným svahem. Za pomoci ručního vyprošťovacího zařízení (vypáčení předních dveří) byl uvolněn přístup pracovníkům Záchranné zdravotní služby. Po základním ošetření byl postižený vytažen a přenesen na komunikaci, kde byl pracovníky ZZS částečně stabilizován. Po příletu vrtulníku Letecké služby Liberec byl za naší asistence přenesen. Zranění – otřes mozku a podezření na vnitřní zranění.

Osobní automobil Škoda 120 se nacházel na komunikaci. Řidič před příjezdem byl mimo vozidlo v péči ZZS Libereckého kraje. Spolujezdkyně byla zaklíněna mezi sedačkou a přední nápravou. Před nutnou vyžádanou pomocí HZS ÚO Česká Lípa o vyprošťovací techniku (SDH Dubá nevlastní vyprošťovací zařízení) byl částečně uvolněn tlak na dolní končetiny. Po příjezdu HZS s vyprošťovacím zařízením byla uvolněna přední náprava s pneumatikou a za přítomnosti ZZS byla postižená osoba vytažena z vozidla a předána do jejich péče. Zranění – několikanásobné zlomeniny dolních končetin, zlomenina žebra, otřes mozku a podezření na vnitřní krvácení.

Jednotka zajistila vozidla proti možnému vzniku požáru a dalšímu úniku provozních kapalin. Po odtažení vozidel byla provedena asanace a úklid komunikace.

Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému: Záchranná zdravotní služba Česká Lípa, Letecká služba Libereckého kraje, Policie České republiky, Hasičský záchranný sbor Česká Lípa a SDHO Dubá.

Jednotka hasičů Dubá v loňském roce byla u šestnácti dopravních nehod, při kterých zachránila nebo se spolupodílela na zachránění 22 osob, bohužel v jednom případě bylo pozdě. Proto radíme a doporučujeme motoristům, aby dodržovali dopravní předpisy a plně se věnovali řízení motorového vozidla. Tato dopravní nehoda se může týkat i Vás.<8b>

Rád bych touto cestou poděkoval výjezdovému družstvu za dobře a profesionálně odvedenou práci u zásahu. Velitel zásahu: Jaroslav Hoza, družstvo: Mařík Karel st., Socha Luboš a Skřivánek Ota.

Jaroslav Hoza


[Akt. známka: 3,67] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: SDH Dubá )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.