NET Dubáček
 Datum: 20. 09. 2019 
 (svátek má Oleg)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Po stopách krve
Vydáno dne 17. 04. 2005 (1934 přečtení)

Po stopách krve - film z prostředí DubskaMnozí to již jistě ví, ale přece jen se najdou ti, kteří neví, že se v Dubé kdysi natáčela detektivka. A právě tuto detektivku v sobotu 17. dubna ráno opakovala TV NOVA a my jsme se mohli opět těšit jak na herecké výkony Rudolfa Hrušínského, I. Prachaře, V. Ptáčka, M. Kožucha, L. Nešlehy, H. Brejchové, tak i na několik známých zákoutí Dubé. V úplném znění tohoto článku vám přinášíme více informací o tomto filmu. Schválně. Jestlipak víte, kdo z dubských si ve filmu zahrál? Napište nám to třeba do komentáře k tomuto článku.Převzato z TVPROGRAM.CZ

Krátký popis:
Potřetí se na obrazovce můžete setkat s postavou majora Kalaše, tvořícího polovinu oblíbené dvojice kriminalistů Kalaš - Varga v podání Rudolfa Hrušínského a Radoslava Brzobohatého (objevili se také ve filmech Strach a Vrah skrývá tvář). Tentokrát se v případu sexuálně úchylného vraha musí major Kalaš obejít bez svého spolupracovníka. Na příkaz svého nadřízeného odjíždí do Dubé v Severních Čechách, kde bylo objeveno tělo mrtvého cikánského chlapce. Pátrání se rozbíhá v několika rovinách, ani další mrtvý chlapec však kriminalisty nepřivede k pachateli.

Rok výroby: 1969
Délka (min): 94
Hodnocení návštěvníků: 6.5 z 10 bodů (hlasovalo 6).
Typ filmu: krimi, životopisný
Země: Československo
Režie: Petr Schulhoff
Scenář: Petr Schulhoff
Hrají: Rudolf Hrušínský

Popis filmu:
Třetí filmové setkání s postavou majora Kalaše. Tentokrát se musí obejít bez svého spolupracovníka Vargy, když na příkaz svého nadřízeného odjíždí do Dubé v severních Čechách, kde bylo pod vysokou skálou objeveno tělo mrtvého cikánského chlapce. Není těžké zjistit, že jde o syna cihlářského dělníka Mihalyi, který chlapce v opilosti zbil, a proto jeho zmizení nehlásil. Kalaš s pomocí místního policisty Vlacha zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu, ale o vraždu, a pustí se do vyšetřování. Pátrání se rozbíhá v několika rovinách, protože hned první výpovědi a svědectví odhalí několik podezřelých.

Ať už je to starý Fojt, který kvůli ukradeným přikrývkám vyhrožoval, že cikána zabije, mladý chuligán Vavroch, který sbírá odznaky a jeden z kousků jeho sbírky se našel u mrtvého chlapce, nebo ženatý Burda, jehož dostaveníčko s dcerou hostinského Vlastou cikánský chlapec v den své smrti šmíroval v lese. A když Kalaš navštíví Fojtova syna, zjistí, že také jeho žena něco tají. A pak je v lese nalezen další mrtvý chlapec, jehož vražda je aranžována jako nešťastná náhoda. Poblíž místa činu Kalaš nalezne další stopy, které mu konečně umožní dát pátrání konkrétní směr a vyloučí některé z podezřelých.

Teprve když se však objeví třetí mrtvý, tentokrát žena, která zřejmě něco věděla na jednoho z podezřelých, pochopí major Kalaš pravdu a rafinovaným způsobem pachatele tří vražd odhalí.

Miroslav Jakuš


[Akt. známka: 1,63] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.tvprogram.cz )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.