NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* 60. let od konce 2. světové války
Vydáno dne 06. 05. 2005 (1755 přečtení)

Přemýšlel jsem, jak i na našem serveru připomenout konec toho snad nejstrašnějšího, co lidstvo potkalo. I když se o toto téma hodně zajímám, mnoho jsem přečetl a mnoho i v tuto chvíli čtu, nenašel jsem odvahu se do toho vrhnout. A tak vám prozatím doporučím jen opravdu pěkně a působivě zpracovaný zdroj informací na serveru iDNES, který naleznete zde a za který patří iDNES, Českému rozhlasu a Národnímu filmovému archivu vřelé poděkování nás všech.


Pokud víte o jakémkoli zdroji informací, který by nám mohl přiblížit to, jak to vypadalo na dubsku v období 1890 - 1945, prosím, napište nám o něm. Pokud vlastníte dobové materiály, předměty či cokoli, co by se k této době a dubsku vázalo, nechte nás, prosím, nahlédnout, případně nafotit či nascanovat. Kronika města Dubé z této doby neexistuje, informací je pramálo. Posloužíte tak nám i dalším dubským generacím.

Přeji vám co nejméně deštivé oslavy, které vám dají příležitost nezapomenout.

Miroslav Jakuš[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: NET Dubáček, iDnes )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.