NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Jarní svinčík
Vydáno dne 08. 05. 2005 (1194 přečtení)

Článek převzatý z rubriky Názory občanů tištěného DubáčkaSlezl sníh a kopřivy ještě nevyrostly, takže je vidět každou PET láhev či sklenici. Kdyby člověk místo hub chtěl v lese sbírat odpadky, mohl by dennodenně nosit domů plnou nůši od jara do podzimu....

Je to zvláštní, jsou k dispozici na mnoha místech kontejnery na plasty i na sklo, i v Nedamově na parkovišti. A přesto na černé skládce nedaleko chat nad koupalištěm je přímo přeplastováno. Na Lopušáku jsou zas celé hromady sklenic. A plastové kyblíky by se spolu s dalšími věcmi našly na černé skládce na Novém Městě.

Čím to je, že lidi víc láká hodit odpadky do přírody místo do kontejneru? A najdou se i jiné odhozené předměty, jakoby neexistoval sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Třeba koberce na letišti nebo u cesty na Mlejnek autosedačky... A co teprve ta kupa ve dvoře opuštěného Lhotákova domu! Kousíček od radnice. A přitom kdo platí odpad (a to mají být všichni) může věci, které se mu nevejdou do popelnice, odevzdat na dvoře radnice.

Ale kdepak, ono je asi zábavnější mrsknout odpadky jen tak někam pod keř. Třeba to souvisí s nějakým atavistickým pudem značkovat si teritorium: Kde jsou moje odpadky, to je moje území.
Už aby ty kopřivy vyrostly, takhle je z té zasviněné přírody člověku zle!

Markéta Myšková[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Dubáček (květen 2005) )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.