NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Zamyšlení k naplaveninám, panu Samcovi a také k dubské škole.
Vydáno dne 11. 05. 2005 (1472 přečtení)

(Eva Píchová)
V Dubáčku z dubna 2005 se často začal objevovat termín „naplaveniny” a spolu s ním i naše jméno. Nevadí mi tenhle příměr, ani se mě nedotýká – jen pro zajímavost, když se prohrábneme tou naplaveninou, která se „nabourala“ do domů po odsunutých Němcích, zjistíme, že v tehdejším městě Dauba, žil Němec - „poštmistr“, jakýsi pan Bartonitz Anton, narozen v roce 1856....

Jezdil z Dubé povozem s koňmi do Doks a zajišťoval tok informací ve městě. Tak tenhle Anton je mým prapradědečkem. Měl sedm dětí, z nichž jedno je tatínkem mé babičky, která stále žije a je jí 92 let. Další Antonova dcera Anna, převzala zaměstnání po svém otci a zemřela 21.5.1945 na Vrabcově č. 161.

Asi tři dny po válce jedna z bomb zasáhla dům prapradědečka v Dlouhé ulici č.p. 99 ( nad školní jídelnou ) a zcela ho zničila. Syn Antona padl mladý v 1. světové válce, ale stihl zplodit mojí Babičku Elsu a jejího bratra. Ten dožil v Německu, ale babička nebyla odsunuta, protože se provdala za Čecha a tím jsem tady dostala prostor i já.

Tak tolik k naplaveninám.

Vrátím se do současnosti. Mám stejný názor na odvolání pana Samce, jako paní Pavla a ani se nedivím, že zůstala v anonymitě. Nebudu se v tom patlat ani hodnotit vzkazy pana Samce zastupitelům, ani jeho podivné názory a metody, jak je prosazovat. V každém případě, jako konfliktní člověk a člověk, kterého nezajímá názor ostatních zastupitelů, byl odvolán z funkce místostarosty.

No a pak je tu škola. Tu se starostce a panu Samcovi podařilo tak rozvrtat, že napětí a dusno se tam dá krájet. Odvolat ředitelku, za kterou se postaví většina učitelského sboru, což není u podřízených úplná samozřejmost a každé ředitelce se to nestane, přes nesouhlas zastupitelstva, to chce opravdu silnou náturu. Stalo se, a já jen doufám, že během pár let se škola nerozpadne tak, že tu zůstane jen 1. - 5. třída se zvláštní školou.

Jinak kvituji s povděkem, že naše město je čisté a uklizené, tráva vysekaná, probíhá výsek plevelných dřevin apod. Úklidová četa pracuje na jedničku. Také úspěšně probíhají různé kulturní a společenské akce, třeba oslava 750 let vzniku města - ta byla nádherná a myslím, že to každý ocenil.

Teď jsem napsala svůj názor, a až mě začne těch pár lidí, co píše do Dubáčku nejčastěji, kamenovat, uvidí paní Pavla, čemu se vyhnula svou anonymitou. Je to můj názor, tak vynechte mého manžela „a do mě“. Já ale již nebudu reagovat, nemíním někoho ubíjet argumenty, plácat do vody a věnovat na to svůj čas.

Eva Píchová[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.