NET Dubáček
 Datum: 25. 08. 2019 
 (svátek má Radim)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Umlčené kostelní zvony
Vydáno dne 20. 05. 2005 (1444 přečtení)

Věž kostelního zvonu vyhlížející do roku 2005Jakoby se nedokázaly vyrovnat s odchodem papeže Jana Pavla II. rozhodly se zvony dubského kostela utichnout.... Již delší dobu jsem každé ráno o šesté marně naslouchal zvukům jarní Dubé, zda-li uslyším zvony našeho krásného kostela. Již delší dobu totiž nezvoní ...


Podle vyjádření Mgr. Milana Mordačíka, administrátora dubského děkanství, člověka, který má dubský kostel na starosti, došlo k porušení uvolněného kabelu elektrického vedení ovládání kostelních zvonů. Při kontrole elektrického vedení byl zjištěn velice špatný stav konstrukce nesoucí kostelní zvony a proto bylo i po opravě elektrického vedení rozhodnuto o dočasném pozastavení jejich provozu.

"Nabízí se, že šlo o prozřetelnost. Jakoby zvony chtěly upozornit na špatný stav nosné konstrukce ještě před možnou katastrofou", sdělil našemu serveru pan Mordačík.

"Velice mě mrzí, že zvony nebijí, zvláště, když před námi jsou křesťanské svátky. Musíme však pozvat specializovanou firmu a také sehnat dostatečné prostředky na opravu. Doufám, že to nebude dlouho trvat."

... A tak mi ráno drnčí budík a je mi smutno. Slýchávat kostelní zvony je opravdová lahůdka. Kdo občas mrkne na televizi, mohl je slyšet v dokumentu Jak se žije včelařům, který nedávno dvakrát po sobě odvysílala ČT.

Těšme se, až se znovu rozezní.

Miroslav Jakuš


Související články:
Lidem vadí zvony ... no pane jo! (04.10.2006)
Umlčené kostelní zvony 2 (09.10.2005)

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: NET Dubáček )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.