NET Dubáček
 Datum: 15. 09. 2019 
 (svátek má Jolana)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Výsledek ankety na téma: „Cizojazyčné nápisy v Dubé“ – Dubští by celkem rádi uvítali hosty i v jejich rodném jazyce.
Vydáno dne 24. 05. 2005 (834 přečtení)

Výsledek ankety na téma Přinášíme vám zhodnocení ankety, jejímž cílem bylo zjistit, jak jsme na tom s přístupem k návštěvníkům našeho městečka. Otázka zněla: „Myslíte si, že by se v Dubé měly objevit nápisy i v cizích jazycích jako je angličtina, němčina, francouzština, ruština, popřípadě italština?“...Výsledek ankety na téma


Po měsíci hlasování se do ankety zapojilo celkem 32 čtenářů. Z toho nejvíc, celých jedenáct (34,38 %), se vyjádřilo pro tento nápad, jen s tím, že by upřednostnili nebo dokonce omezili použité jazyky jen na angličtinu a němčinu.

Těsně za touto skupinou hlasujících se umístili ti, kteří smýšlejí zcela naopak. Celkem 9 hlasujících (28,13 %) se totiž vyjádřili proto, aby se cedule v cizích jazycích v žádném případě v Dubé neobjevily, neboť se domnívají, že se nikomu, kdo se neumí naučit česky alespoň trošku rozumět, bychom se neměli vnucovat.

Na třetím místě se umístila odpověď vzhledem k otázce pozitivní, díky které se hlasující vyjádřili jasně pro umístění cizojazyčných cedulí, neboť se domnívají, že by to pomohlo propagaci a cestovnímu ruchu v Dubé. Hlasovalo pro ni celkem 7 hlasujících (21,88 %)

Na čtvrtém a posledním místě se umístila odpověď celkem 5-ti hlasujících (15,63 %), kteří se tak vyjádřili proti umístění cizojazyčných cedulí z toho důvodu, že by to k ničemu nebylo, neboť stejně takoví turisté do Dubé nejezdí a oni o ně ani nestojí.


Zhodnocení
Je až překvapivé smýšlení některých lidí, skoro jakoby z nich čišela nenávist z cizinců. Avšak jakým směrem potom Dubou „postrkovat“, táži se. Směrem k baště nacionalismu nebo k proevropskému městu s otevřenou náručí. Snad by mohlo napovědět celkové zhodnocení. Dvě odpovědi ve své podstatě zněly pro zavedení cizojazyčných cedulí a dvě proti. Pro ty „pro“ hlasovalo celkem 19 hlasujících (56,25 %) a pro ty „proti“ celkem 14 hlasujících (43,75). Převládá tedy názor vyjít vstříc cizojazyčně mluvícím návštěvníkům našeho města a zvýšit tak i popularitu našeho města u této prozatím menšiny jeho návštěvníků a já dodávám: „Jsem rád i když mám z názoru některých úzko v hrdle“.

V anketě můžete hlasovat i nadále a to ZDE.

Miroslav Jakuš


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: NET Dubáček )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.