NET Dubáček
 Datum: 20. 09. 2019 
 (svátek má Oleg)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Dubské pohledy č.1 - Kostelní rybník
Vydáno dne 07. 06. 2005 (1378 přečtení)

Kostelní rybníkS radostí jsme přijali svolení pana Stanislava Dulíka, sběratele historických pohlednic a fotografií Dubska, který nám tak dovolil zveřejnění svých obrázků na našem serveru, k nimž navíc kronikář našeho města pan Kamil Matějovič vytváří textový doprovod. Postupně tedy budeme vydávat pohlednice tak, jak k nám budou přicházet. Doufáme, že se vám nově zřízená rubrika bude líbit.

Popisek k fotografii
Celkový pohled na Kostelní rybník. Fotografie Karla Streera čís. 1451, zhotovená r.1939. K orientaci poslouží vpravo na snímku modlitebna evangelické jednoty bratrské, k níž až rybník dosahoval. Budovy na hrázi zleva neexistují. Pod kostelem je budova bývalého hotelu Panský Dům, dnes sídlo pobočky s.p. Česká Pošta. K obzoru vystupuje budova školy, za ní je Dubová hora. Oproti dnešku jsou na obrázku dvě zajímavosti. Najdete je? (Hledejte na modlitebně a na budově dnešní „malé“ školy).

Fotografii a základní informace ze své rozsáhlé sbírky dodal pan Stanislav Dulík Textově doladil pan kronikář města Dubá pan Kamil Matějovič

Máte doma také nějaké pěkné pohledy nebo fotografie vztahující se k Dubsku? Napište nám.


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: sbírka Stanislava Dulíka )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.