NET Dubáček
 Datum: 20. 09. 2019 
 (svátek má Oleg)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Dubské pohledy č.2 - Z věže kostela
Vydáno dne 16. 06. 2005 (1338 přečtení)

Dubá z věže kostelaPohled na Dubou z věžičky kostela Nalezení svatého Kříže. Fotografii pořídil R. Brauneis z Drážďan někdy v průběhu I. světové války. Budovy v levém dolním rohu se nyní opravují. Velká budova se světlou střechou nalézající se mírně vpravo od středu fotografie dnes již neexistuje, stejně jako neexistují i některé další. Jednou z nich je také bývalá restaurace Koruna, kterou si jako nejmladší pamatují možná tak současní třicátníci.

Z fotografie lze vytušit, kde se nalézá náměstí a Poštovní ulice. V ní vystupuje vysoko dům čp. 4 nalézající se skoro naproti dnešní čajovně U Schima, který je v současné době díky manželům Pithartovým také v renovaci. Všimněte si malého detailu, který by však jistě zaujal tehdejšího obyvatele Dubé, kdyby se ráno znenadání probudil v naší současnosti. Ciferníky hodin na radnici totiž byly tehdy černé s bílými číslicemi a ručičkami. Dnes je tomu naopak.

 

Dlužíme vám také odpověď na minulou otázku. Rozdíl oproti současnosti v případě modlitebny fary Jednoty bratrské je ten, že tehdy modlitebna postrádala zvoničku. Rozdíl v případě dnešní budovy „malé“ školy je ten, že na této budově dnes již není ozdobný štít.

 

Fotografii a základní informace ze své rozsáhlé sbírky dodal pan Stanislav Dulík

Textově doladil kronikář města Dubá pan Kamil Matějovič a pan Miroslav Jaku

Máte doma také nějaké pěkné pohledy nebo fotografie vztahující se k Dubsku? Napište nám.[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.