NET Dubáček
 Datum: 08. 04. 2020 
 (svátek má Ema)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Fotoreportáž - Vysoký vrch
Vydáno dne 20. 06. 2005 (3851 přečtení)

Takhle je vidět Velký Beškovský kopec z Vysokého vrchu.V dnešní fotoreportáži bychom vám rádi ukázali opravdu krásné a bůh ví proč celkem zapomenuté místo blízko Dubé, které poskytuje báječné vyhlídky. Cesta k němu vede pěknou cestou mezi již tradičně upravenými chalupami našich víkenďáků a také po luční cestě, na které vás provází cvrčci, skřivani, motýli a další různí, nám v této době tolik blízcí, obyvatelé přírody.

Na vysoký vrch vedou dvě cesty, avšak dovolím si popsat Vám pouze jednu. Jeďte nebo jděte do našeho letního rekreačního střediska Nedamov, projeďte jím po hrázi Černého rybníka a pokračujte směrem na Doksy (což je stejný směr jako na Březinku Horky nebo Korce). Až dojedete do Horeckého údolí a minete odbočku na Horky, pokračujte cca 0,5 km. Tam uvidíte jedinou odbočku doprava do lesa. Jedná se zpočátku o polní (luční) cestu, která po 20-ti metrech vstupuje do lesa. Oriantačním bodem na této křižovatce je naproti této odbočce stará pískovna (resp. místo, kde se dá písek ještě i dnes nadlabat).

Vstoupíte tedy do lesa a po staré kamené úvozové cestě do prudkého kopce se dostanete do osady Plešivec, která se tak nazývá podle vrchu, který však dnes má zalesněnou čepičku. Každopádně vy se dostanete až k turistickému rozcestí, které vás nasměruje do luční travnaté cesty vedoucí k Vysokému vrchu. Půjdete tak nyní po turistické značce označující vrchy a kopce (troúhelníček) až dojdete pod Vysoký vrch, kde opět vstoupíte do lesa. Nyní vás čeká poněkud náročnější asi 15-ti minutový výstup tmavým lesem, za který však budete náležitě, ale doopravdy náležitě odměněni.

Věřím, že se vám na Vysokém vrchu bude líbít alespoň tak jako mně. A mně se zde líbí natolik, že považuji vyhlídky na Vysokém vrchu za nejhezčí v okolí Dubé.

Při cestě jsou krásné chalupy a u nich krásné zahrady


Rozcestník u kterého nezapomeňte odbočit


Celou dobu vás povede travnatá cesta v lukách


Na dosah jsou Korce se svým Koreckým vrchem.


Je vidět až k Mácháči. Zrovna letí letadlo s transparentem


K vrchu nás vede známá turistická značka.


Plešivecká vyhlídka je jako první. Výhled je v řádu asi 90°


Kousek od Plešivecké vyhlídky je kameníkova jeskyně.
Vysoký vrch by se mohl také jmenovat Krásný. Je tu báječně.


Úplně nahoře je nádrherné prostředí.


Jemňounká a také okrasná tráva tu nechybí.


Borovice se tu přizpůsobují prostředí.


Takhle je odsud vidět Dubá.


Takhle je vidět Velký Beškovský kopec z Vysokého vrchu.


Takhle je odsud vidět nejvyšší kopec v okolí - Vlhošť (nade


Takhle je odsud vidět Berkovský vrch a Vrchovany.


Můj Bono Vox jako důkaz nenáročnosti výletu.


Text a foto Miroslav Jakuš
[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.