NET Dubáček
 Datum: 15. 09. 2019 
 (svátek má Jolana)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Výsledek ankety na téma: „Máte kam zajít?“
Vydáno dne 12. 08. 2005 (967 přečtení)

Do 27.7.2005 měli návštěvníci našeho serveru možnost účasti v anketě, která si kladla za cíl zjistit, jak je na tom Dubá s informovaností svých obyvatel a návštěvníků o turisticky zajímavých místech. Hlavní anketní otázka zněla: „Představte si, že je před vámi sobota a neděle a vy byste si rádi vyšli na výlet kolem Dubé. Máte dostatek inspirací kam zajít? Trápí vás při této představě něco?“. V plném znění tohoto článku se vám dostane zhodnocení této ankety…

 

Nejvíce respondentů ankety (celkem 13) se připojilo k odpovědi, která vyjadřovala názor, že chodit na výlety je ve své podstatě směšné. Dvanáct hlasujících zná maximálně pět nejznámějších cílů, ale nezná jejich historii. Podle nich nejsou k sehnání ucelené informace o dubských turistických cílech. Na třetím místě se umístila skupina dubských rodáků (celkem 10 hlasujících), kteří okolí Dubé znají perfektně, trápí je jen nedostatek „občerstvovacích stanic“ při jejich toulkách Dubskem. Na posledním místě se umístila skupina sedmi hlasujících, kteří vůbec nemají představu kam vyrazit a také je trápí, že si v Dubé nemohou zapůjčit kolo nebo motocykl pro své toulky.

           

Zhodnocení:

Záměrem bylo zjistit, jak je to s informovaností obyvatel Dubé a jejích návštěvníků o jejích turistických cílech. Z výsledků ankety lze usoudit, že se nedá zrovna tvrdit, že by všichni věděli jaké turisticky zajímavé oblasti v okolí Dubé jsou. Často se říká, že kdo nehledá nenajde. Nechejme tak na uvážení například Informačního střediska našeho města, zda-li tomu tak je. Co je objektivné je to, že zcela jistě chybí ucelené informace v té nejsnadněji a zároveň nejmoderněji dostupné formě, tedy elektronicky na internetu. Jinak ale můžeme jistě informační středisko a zástupce města pochválit za pěkné korespondenční pohledy osad, které své pohledy měly naposledy před druhou světovou válkou. 

 

To že v Dubé chybí půjčovna kol nebo motocyklů, je asi všem známé. Možná se zdá, že je to zcela zanedbatelné pro rozvoj turistického ruchu, ale pokusme se trochu vžít do turistů, kteří k nám přijíždějí například pod stan do Nedamova. Přitom právě zde jsou i personální kapacity pro zvládnutí provozu například půjčovny kol.

 

Občerstvení a restaurace při cestách za krásami Dubska malinko chybí. Avšak chtějte po někom, aby tvrdnul za pultem, když kolem projde jeden člověk denně. Domnívám se, že je nejdříve potřeba udělat pořádnou reklamu všem našim turistickým cílům a teprve pak možná vyrostou taková prima občerstvení, jako je to na konci Husí cesty ve Skalce u Blíževedel.

 

Co vy na to?

 

Připravil Miroslav Jakuš[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.