NET Dubáček
 Datum: 08. 04. 2020 
 (svátek má Ema)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Jedenáctý ročník MJD je mrtev, nechť žije ročník dvanáctý.
Vydáno dne 14. 08. 2005 (2022 přečtení)

„Jedenáctý ročník Mezinárodního jazzového festivalu Dubá - Nedamov je mrtev, nechť žije ročník dvanáctý“ pronesl hudebník a moderátor Vít Fiala na závěr letošního svátku jazzové muziky v Dubé. Byli jsme tam a bylo co poslouchat, ba dokonce bylo i na co se dívat. V plném znění tohoto příspěvku vám tak přinášíme malou fotoreportáž z hlavního sobotního programu.

 

Hlavní program zahájil tradiční českolipský Big Band

Po něm nastoupilo čerstvě složené uskupení vedené nadějným dubským muzikantem Petrem Smetáčkem. Uskupení se nazvalo Los Rumberos a jak již z názvu vyplývá, zaměřilo se především na latinskoamerický jazz, který se jim opravdu moc povedl.

Petr Smetáček je hlavně klavírista, stálé angažmá má nyní u Neratovického Big Bandu a tak si s sebou do svého uskupení přivedl i opravdu pěkné muzikantky z Neratovic.

V té době již v hledišti seděl i poslanec Evropského parlamentu pan Zahradil. Líbilo se mi, jak v duchu dokončoval s bubeníkem Los Rumberos poslední fáze některých skladeb. Prostě byl to odvaz.

Sáxo i bubínky byly pervektní.

Mimo Petra Smetáčka si letos v Dubé zahrál také další "dubák" pan Dudka a s nimi si zaspívala  slečna Kateřina Myšková.

Petr zazářil i na hru na zvonečky (tedy jestli se tomuto nástroji neříká jinak)

Nesmíme opomenout pana Víta Fialu, který celý festival moderoval ...

... a který si v něm nakonec také zahrál

Zajímavým zpestřením také bylo vystoupení opravdu výborné trubky, harmoniky, rumba koulí a kdoví čeho ještě v podání Tria Vojtěcha Eckerta s názvem Vesna Vasco de Cáceres.

To už se setmělo a také pěkně ochladilo...

... a na scénu konečné přišla nejznámější dubská jazzmanka paní Eva Pilarová, která ke konci svého vystoupení uvedla premieru svého Cikánského čardáše v číském jazyce.

Na závěr festivalu vystoupil Neratovický Big Band pod taktovkou Petra Svobody, jehož dominantním prvkem je pět saxofonistek.

Petr Svoboda se svými hosty předvedl opravdu sladěnou jazzovou muziku, za kterou by se nemusel stydět ani Felix Slováček.

 

Takže jak již bylo řečeno: „Jedenáctý ročník Mezinárodního jazzového festivalu Dubá - Nedamov je mrtev, nechť žije ročník dvanáctý“.

Připravil Miroslav Jakuš

 

 

 

 

 

 

 
[Akt. známka: 4,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.