NET Dubáček
 Datum: 20. 02. 2020 
 (svátek má Oldřich)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Dubské aktuality - Září 2005
Vydáno dne 13. 09. 2005 (1854 přečtení)

Vzhledem k tomu, že jsme vám delší dobu nepřinesli žádné aktualitky z Dubé, rozhodli jsme se, že vás poinformujeme o současných zajímavostech souhrnně v jediném článku. Dozvíte se tedy, že rekonstrukce školy úspěšně pokračuje a že se pravděpodobně všechno stihne ve smluvních termínech, že MUDr. Klement odstoupil ze zastupitelstva a proč, že město a Slavoj s nejvyšší pravděpodobností dostanou peníze z EU a také, že realizace obchvatu Dubé možná začne již za tři roky. Pusťme se tedy do toho, ať je dílo hotovo.

Rekonstrukce školy

Jistě jste si všimli, že dubská škola, respektive její nejstarší a největší budova, prochází rekonstrukcí. Od spolumajitele firmy KN - Stav s.r.o., která stavbu provádí, pana Konráda, jsme se moc informací nedozvěděli, pouze nám bylo sděleno, že stavba probíhá podle plánu a smlouvy, která mezi jeho firmou a městem Dubá byla podepsána. O poznání více informací nám ochotně podal tajemník MěÚ Dubá pan Bedřich Janďourek. „Začátek realizace rekonstrukce byl posunut díky protahujícímu se výběrovému řízení na firmu, která jí měla provádět. I přesto, že se tím prodlužovaly i ostatní lhůty, měla by rekonstrukce být dokončena v průběhu letošního října“. Důležité je, že město nepřijde o státní dotaci. Ta zaplatila celou rekonstrukci, aniž by se město muselo finančně jakkoli spolupodílet, jak nám pan tajemník také potvrdil. Sankce popřípadě vrácení dotace by přicházelo na řadu jedině tehdy, kdyby se prostředky nepodařilo proinvestovat do konce letošního roku. Takže všechno je O.K.

 

 

 

Asi vás napadne, co se za těch 11,5 mil. korun ve škole asi udělalo (resp. ještě dělá). Vězte tedy, že stará budova naší alma mater, ze které základní vědomosti získala velká většina z nás, dostala novou střešní krytinu, byla jí vyměněna kompletně všechna okna za nová dřevěná eurookna (původně jsme myslel, že jsou plastová, ale není tomu tak), byla provedena rekonstrukce její fasády, byl zateplen její štít směřující k Českolipské ulici, kompletně byly zrekonstruovány její toalety, uvnitř školy byla provedena oprava omítek, třídy a kabinety byly vymalovány a také jim byly přebroušeny parkety, byly vyměněny nevyhovující elektrické rozvody, byla vyměněna dlažba na chodbách i na schodech a spousta dalšího. Navíc byla v plánu i úprava dvora školy, takže i zde dojde ještě ke změnám. Podle slov pana tajemníka je na konec října plánován, tedy až po odstranění lešení a po úklidu, den otevřených dveří, tak se běžte určitě podívat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odstoupení MUDr. Klementa ze zastupitelstva

Na zářijovém veřejném zasedání podal dlouholetý člen zastupitelstva města Dubá, obvodní lékař z Dubé pan doktor Jiří Klement svou rezignaci na členství v městském zastupitelstvu. Ve svém odůvodnění uvedl neshody s Mgr. Jiřím Samcem a související neuspokojení z práce v zastupitelstvu. Následujícím v pořadí za Sdružení nezávislých kandidátů je pan Karel Šimo a za ním je pak ještě Mgr. Jindřiška Skalická. Kdo z nich bude asi dalším dubským konšelem?

 

 

Město Dubá a TJ Slavoj Dubá asi dostanou velké peníze z EU

Již jednou jsme vás informovali (viz. zde) o tom, že Město Dubá a také TJ Slavoj Dubá jsou členy organizace LAG Podralsko (www.lagpodralsko.com), která se soustřeďuje na získávání finančních prostředků z EU pro místní rozvoj a jejich „distribuci“ mezi fyzické i právnické osoby, resp. na jejich projekty.

 

 

 

6. září LAG Podralsko na svých internetových stránkách zveřejnila seznam devíti projektů, na které bude poprvé v historii této organizace poskytnuta dotace v úhrnné výši skoro 7 mil. korun. Dva projekty z těchto devíti jsou projekty z dílny dubských subjektů a to právě Města Dubá a Tělovýchovné jednoty Slavoj Dubá.

 

Město Dubá by mělo získat celkem 955 tis. Kč na projekt s názvem "Turistické pobyty pro mládež se zaměřením na ekologickou výchovu". Podle dostupných informací jde o projekt zaměřený na vybudování možností ubytování pro ekologické pobyty dětí, především s ohledem na poznávání Kokořínska. Ubytovací kapacita 40 lůžek prý bude k dispozici v tělocvičně školy, přičemž další aktivitou by mělo být i zakoupení dalšího potřebného zařízení nebo úprava odborné učebny pro pořádání přírodovědných  seminářů.

 

TJ Slavoj Dubá by měl získat celkem 850 tis. Kč na projekt s názvem „Pořádání sportovních akcí“, jehož předmětem je úprava stávajícího sportovního areálu, aby byl využitelný i pro potřeby cestovního ruchu. V jeho rámci by mělo dojít k opravě a vybavení budovy sportovního zázemí, k dobudování multifunkčního hřiště, k pořádání sportovních akcí pro veřejnost a také k propagaci možností sportovního vyžití v Dubé.

 

Přejme tedy městu i Slavoji, aby k zamýšleným projektům peníze doopravdy dostaly, jako že je již na 99 % mají přiděleny, a aby projekty přinesly kýžený výsledek. V případě Slavoje se zcela jistě nedá tvrdit, že jde o dostatečné finanční prostředky na realizování všech cílů této organizace, ale jde první hvězdičku, která Slavoj jistě „pošoupne“ blíže k na nebi, do kterého určitě svými výkony a prací z poslední doby míří. Přimlouval bych se, aby město i nadále podporovalo tuto organizaci tak štědře, jako poslední dva roky, jelikož finanční prostředky z její podpory plynuly ve většině do provozu, nikoli do budování a údržby sportovního zařízení.

 

Realizace obchvatu a věci s tím spojené

Při telefonickém hovoru s tajemníkem MěÚ Dubá jsme také hovořili o tom, že Krajský úřad, po provedení zjišťovacího opatření ve věci návrhu města Dubá týkajícího se posunutí vyústění obchvatu za Dubou o cca půl kilometru, zaujal  k posunu obchvatu kladné stanovisko, což jistě potěší všechny „Berštejňáky“. Zároveň s tím mi pan tajemník pověděl, že se zahájení prací na obchvatu pravděpodobně plánuje již na rok 2008, což by bylo skutečně prima, ne?

 

Bioelektrárna  s výkonem 4,5 MW a zaměstnáním pro 60 lidí v Dubé a můj názor.

Na zářijovém zasedání zastupitelstva našeho města byla probírána i možnost výstavby bioelektrárny (pravděpodobně spalovna biomasy – více informací o tomto druhu získávání energie získáte zde) v Dubé. Informaci o projektu na zasedání podal zástupce firmy, která by měla zájem fabriku postavit. Tím nebyl nikdo jiný než bývalý starosta města Dubá pan Vladimír Bezdíček.

 

Obrázek 9

 

Podle zprostředkovaně podaných informací ze zasedání, se prý nedá říci, že by jeho osobě byla občany na zasedání vyjádřena důvěra, ba naopak. No ono jeho spojení se zástavou nemovitostí města jako bankovní záruka pro výstavbu dubské stáčírny vod, bylo dosti nešťastné a tak se není čemu divit. Na druhou stranu město nakonec (i díky současnému vedení města) majetky ze zástavy s nejvyšší pravděpodobností získá zpátky a de facto na tom vydělalá, jelikož nic neztratilo a navíc v Dubé stojí jakž takž fungující fabrika na stáčení a balení vody. Jediný kdo pravděpodobně prodělá bude banka, takže bychom nakonec mohli i podnikavému panu Bezdíčkovi poděkovat. I když se to asi nestane, určitě jsme chytřejší a není nutno se hned čepýřit, přinese-li nám někdo jen návrh něčeho nového, navíc když něco podobného sami ani nezvládneme. Oproti jiným pan Bezdíček nepřichází s anonymním ani tajným investorem jako například pan Skalický a to se mě osobně líbí.

Zastupitelstvo se podle všeho k návrhu firmy, kterou pan Bezdíček zastupuje, prozatím nevyjádřilo a požádalo o doložení většího množství jimi specifikovaných informací, jako je ekologická zátěž fabriky (počty kamiónů, exhalace ap.), aby se mohlo alespoň nějak k návrhu postavit.

 

Zcela jistě více informací se dozvíme ze zápisu ze zářijového zastupitelstva, který však prozatím nebyl naší redakci doručen, ale v nejbližší době jej již očekáváme.

 

Sprejeři, Vandalismus  a Dubá

Docela by mě zajímalo, jak by za současného složení zastupitelstva dopadl návrh na vybudování zdi pro spejery, proti které jsem co by člen zastupitelstva hlasoval, a to nejen protože jsem cítil, že vyjít jim v tu dobu vstříc by bylo de facto jednostranným ústupkem a ne kompromisem, ale i protože si myslím, že jsou to vyhozené peníze a pro Dubou nevkusná dekorace. Jako kompromis mi rozhodně přišlo poskytnutí většího množství finančních prostředků Slavoji, který díky tomu dnes soutěžně zapojuje jak starší žáky a dorostence, tak i přípravku i mladší žáky a nesoutěžně navíc i mažoretky. Když se řekne soutěžně, tak je to minimálně 44 dětí, které týden co týden soutěží a k tomu minimálně dvakrát týdně trénují, mají prokazatelné výsledky (nějakým umístěním v tabulce) a jsou pod dozorem. U zdi by sprejeři určitě pod dozorem nebyli, což není až tak důležité, důležitější je, že jelikož nejsou organizováni, pak by pravděpodobně ani ve sprejerství legálně nesoutěžili, čímž by de facto naše společné peníze přišli vniveč. Nemohu si pomoci, mé heslo je: "sportem nebo kulturou vůči drogám a sprejerství". Sprejerství ať si dotují rodiče, nebo děti ze svého kapesného, když jim o to tolik jde, rodiče dětí ze Slavoje to také nemají zdarma. A když mi někdo povídá o tom, že ne každé dítě je zralé pro sport (což moc neberu), pak jsem jedině rád, že se přispívá třebas na taneční kroužek a podobně bych přidal i třeba Petrovi Smetáčkovi na hudbu nebo našemu uměleckému spolku na výstavy. Určitě bych ale nepřidal na zeď pro sprejery, nezaslouží si to.

 

Nezaslouží si to už proto, že ničí cizí majetek, tudíž nemají ponětí, co je správné a co dobré, a v tom je jistě není dobré podporovat. Jsem přesvědčen, že právě tito výrostci, kteří nejdříve počmárali turistické značení kolem Dubé, toto značení také zcela zcizili. To mě fakt „dožralo“.

 

 

 

 

 

Na závěr fotky a výzva

Na závěr bych vám rád představil několik fotografií ze zářijového Dubska, aby jsme měli na co vzpomínat. Tentokrát se jedná o fotografie z mé procházky ke kapli Svatá Barbora, jež se nachází u Dubé směrem k obci Vrchovany.

 

Dále bych k vám mě výzvu. Pokud jste byli letos, loni, nebo i jindy na dovolené v tuzemsku nebo v zahraničí, „pochlapte se“ a napište nám o ní příspěvek. Vaše jméno klidně vynecháme, jde nám především o vaše zkušenosti z cest a také o náměty na prima dovolenou pro návštěvníky našeho serveru.

 

No a pokud nemáte zrovna pisatelské vlohy, pak nám dejte vědět, zajdeme k vám s diktafonem.

 

Akáty nad Mlejnkem

 

 

Barbora

 

 

 

 

Houbařovo zátiší

 

Přece jen jsme v Sudetech a navíc 60. let od konce 2. světové

 

Jen tak seděla na cestě ...

 

Skalní divadlo nad Nedamovem

 

Bytelně zpracovaná i když provizorně vzhlížející lávka na cestě do Nedamova

 

 

 Základ pro Dubský ležák ;-)

 

  

To je protentokrát vše. Mějte se

 

Miroslav Jakuš
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.