NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Hasičské bilancování
Vydáno dne 10. 11. 2005 (668 přečtení)

Nevím jak kdo, ale snad dnes již více než v minulosti si lidé uvědomují zásluhy naší hasičské jednotky a výhodu toho, že jí v obci máme, že funguje na jedničku, že pomáhá obci, lidem při haváriích a živelných pohromách a také že zachraňuje lidské životy (i když bohužel některé se zachránit již nedá). Od člověka, který v poslední době dubskou jednotku táhne kupředu, (pana Jaroslava Hozy) jsme dostali přehled zásahů jednotky za rok 2005, do kterého bychom chtěli nahlédnout. Nahlédněte do něj, prosím, s námi (viz. úplné znění tohoto článku) a zjistíte, že více než hašení se naši "kluci" věnovali záchraně životů a likvidací následků dopravních nehod, nebo že uchránili majetek v hodnotě 7.850,000,- Kč.

Jednotka vyjela do této doby v letošním roce celkem 66 krát. Převážnou část, jak ukazuje níže uvedené členění netvořili požáry, ale dopravní nehody. Už proto je celkem pochopitelné, že naši "kluci" dostali svolení k nákupu ojetého zásahového vozu Nisan Patrol a že dostali přispěno na vyprošťovací zařízení. Celkem dvakrát se s našimi hasiči setkali lidé při záplavách a minimálně 8 krát pomáhali bez hadic a proudnic lidem nebo městu. Přitom svou techniku si udržují v převážné většině sami svépomocí a dobrovolně.

V katastru obce Dubá zasahovali celkem 47 krát, mimo katastr pak 19 krát. V tomto případě je nutné připomenout, že současný systém financování nechává provoz jednotky převážně na zřizovateli, tedy městu Dubá, a to i v případě výjezdů mimo její katastr. Přitom některé dnes již samostatné obce své sbory nemají a na požární ochranu Dubé nepřispívají, prostě se "jen se vezou". 

Při požárech vznikla škoda na majetku ve výši 1.351.000 Kč. Hodnota majetku, který byl uchráněn, je 7.850,000 Kč. Při dopravních nehodách bylo zraněno 29 osob, z toho 6 osob bylo vyproštěno a 19-ti osobám byla poskytnuta předlékařská první pomoc. Na asanaci komunikace po úniku provozních kapalin se spotřebovalo až neuvěřitelných 948 litrů Vapexu.

Výčet zásahů jednotky dle typu:

Požár:                                        24  zásahů
Dopravní nehoda:                         26  zásahů
Živelná pohroma – přívalové deště:   2  zásahy
Únik ropných produktů:                   1  zásah
Únik neznámé chemické látky:          1  zásah
Technická pomoc:                          8  zásahů
Technologická pomoc:                    1  zásah
Technická pomoc složkám IZS:         1  zásah
Planý poplach:                               2  výjezdy

Celkový počet:    66  zásahů  

Přejme našim chlapcům, aby trend, který byl nastolen k podpoře této jednotky setrval a aby i nadále k sobě dokázali přitáhnou pracovité a odvážné kolegy, kteří když "houknou" nesedí dál u televize a neobědvají, nýbrž okamžitě jedou zachraňovat. Osobně bych jim přál, aby se jednou přejmenovali na Záchranáře, protože již pouhými hasiči zdaleka nejsou.

Miroslav Jakuš[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: SDH Dubá )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.