NET Dubáček
 Datum: 22. 09. 2019 
 (svátek má Darina)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Roční zúčtování NET Dubáčka
Vydáno dne 13. 11. 2005 (1282 přečtení)

17. listopadu uplynul 1 rok od vydání prvního článku na našem serveru. Popravdě nevím, zda-li je co slavit, protože mi kolikrát práce moje i práce těch, kteří do NET Dubáčka přispěli články připadá marná. Některým lidem jsme jaksi „trnem v oku“ a to dokonce i těm, kteří by měli být rádi, že NET Dubáček přispívá ke vzájemné komunikací lidí v Dubé a k její propagaci, což dávají najevo tím, že s námi prostě nekomunikují a námi nabízené možnosti k informování a k diskusi prostřednictvím internetu prostě raději nevyužívají. Na druhou stranu až překvapivě mnoho lidí nás pravidelně čte a najde se i nemálo těch, kteří nás sledují přes RSS kanál. Snad i proto jsem vzal klávesnici a začal účtovat, co že se za ten rok na tom našem diskusním serveru událo a jakmile jsem účtování dokončil, hned mi bylo lépe. Jestli vás mé účtování zajímá, čtěte dál.

Nejdříve troška historie

NET Dubáček byl založen v průběhu listopadu 2004 o čemž se lidé v Dubé mohli dozvědět prostřednictvím tištěného zpravodaje Dubáček, jehož vydavatelem je od roku 1998 město Dubá.

 

 

Tehdy (v roce 1998) bylo informování obyvatel v Dubé problematické. Většinou to bylo prostřednictvím Místních novin Podbezdězí dnes již zesnulého pana Diblíka. Město mu přispívalo tuším 1000 Kč měsíčně, aby lidé ve městě byli informovaní alespoň trošku. Jenže to nestačilo a pan Diblík o zvýšení rozsahu ve svém zpravodaji nechtěl ani slyšet. Tehdejší starosta Mgr. Luboš Socha byl vydávání zpravodaje nakloněn, já se pro svůj nápad tak jako vždy obrovsky nadchl a tak došlo k založení tištěného Dubáčka.

 

V roce 2004 lidé v Dubé citelně zmenšili svůj zájem o dění v obci, tedy v porovnání s volebním rokem 2002 a rokem následujícím, což bylo znát nejen na úbytku lidí na veřejných zasedáních zastupitelstva, ale i na úbytku dopisů čtenářů v rubrice Názory občanů tištěného Dubáčka. Jako důvod, proč se lidi přestávají o dění v obci starat, mě napadlo: „nedostatek kvalitní komunikace“. Nápad řešit tento problém pomocí internetu, umožnit lidem rychle diskutovat nad různými tématy a jejich reakce pak zveřejňovat i za pomocí tištěného Dubáčka dal impuls ke vzniku NET Dubáčka v listopadu 2004.

 

NET Dubáček

 

Již od založení NET Dubáčka se můj názor potvrdil, neboť lidé, a těch co má přístup k internetu je mnohem méně než normálních čtenářů tištěného Dubáčka, se začali hned k nabízeným tématům vyjadřovat. Po komunikaci tímto způsobem byl tedy „hlad“. Faktem je, že od prvopočátečních dob zájem o výměnu názorů opět pokles, přičítám to však i tomu, že od té doby byla rozvázána spolupráce s tištěným Dubáčkem, za což lze poděkovat minimálně jedné zastupitelce, která evidentně spolupráci mezi NET Dubáčkem a tištěným Dubáčkem nepochopila. Navíc se snažila mé jméno veřejně zesměšnit (viz. článek, ve kterém by se podle této zastupitelky dal Dubáček nazvat Jakušáčkem), místo toho, aby za práci v Dubáčkovi redaktorům alespoň poděkovala.

 

Jaký byl vlastně zájem o NET Dubáčka?

Zájem o NET Dubáčka lze prokazatelně měřit pouze z návštěvnosti a ta byla již od jeho vzniku až překvapivě vysoká. Měsíc co měsíc přitom vzrůstá počet pravidelných čtenářů, kteří jsou přihlášení k odběru informací o novinkách pomocí e-milových zpráv, což mě těší.

 

Počet jedinečných návštěv za rok existence je 25595, přičemž v jednotlivých měsících se tento vyvíjel následovně:

 

Listopad 2004 – 311 jedinečných návštěv  (od 17.11.)

Prosinec 2004 – 889

Leden 2005 – 1205

Únor 2005 – 1509

Březen 2005 – 2082

Duben 2005 – 2129

Květen 2005 – 3164

Červen 2005 – 2572

Červenec 2005 – 3733

Srpen 2005 – 2498

Září 2005 – 2190

Říjen 2005 – 2281

Listopad 2005 – 1032 (do 17.11.)

 

Průměrně tak denně NET Dubáčka navštívilo 70 čtenářů, což osobně považuji za úspěch. Myslím, že žádné internetové stránky s původem z Dubé, resp. ty, které se Dubé týkají, se takovou návštěvností mohou jen těžko chlubit.

 

Kolik článků bylo vydáno a o které byl největší zájem?

Za rok existence bylo na NET Dubáčkovi vydáno celkem 123 článků od 9 autorů, kterými byli: Paní Eva Píchová, pan Jaroslav Hoza, slečna Lucie Imrichová, pan Miroslav Miláček, pan Mgr. Milan Mordačík, pan Miroslav Soukup, pan Petr Horák a pan Stanislav Dulík, kterým bych chtěl touto cestou velmi poděkovat za spolupráci. Devátým a bohužel nejčastějším autorem jsem já a věřte nevěřte, vadí mi to, ale taková je situace.

 

Články mají čtenáři roztříděné do rubrik (v závorce je uveden počet článků v rubrice):  Bezpečnost (15), Doprava (7), Dubské aktuality (4),  Dubské pohledy (2), Fotoreportáže (20), Komunikace (2), Kultura chování (19), Osobnosti (1),   Redakční sdělení (2), Různé (14), Samospráva města (15), Sport (11), Výsledky anket (6), Výzvy (5).

 

Nevyšší zájem byl o článek Quick bus – nový dopravce i pro Dubou, který byl čtenáři otevřen celkem 878 krát a který informoval o novém autobusovém dopravci. Dále pak následuje článek Zamyšlení nad dubskými Romy (492 krát) informující o tom, že ani v Dubé to není lehké, článek Nedamov - dubské rekreační středisko již ožívá (399 krát) s fotogalerií Nedamova, článek Odvolání dubského místostarosty (370 krát) o odvolání Mgr. Samce a článek Panská Ves (276 krát), který propaguje jedno z nejhezčích míst Dubé.  

 

Zájemci o Dubou nemusí pátrat po internetu

NET Dubáček se snaží zájemcům o Dubou a jeho okolí podat co nejvíce informací  a pokud informace sám nezveřejňuje, pak podává nejucelenější dostupný přehled internetových interaktivních odkazů, díky kterým se jednoduše a rychle mohou čtenáři přesunout k dalším informacím na jiné stránky.

 

Mimo klasické články byli čtenáři NET Dubáčka také pravidelně informováni o jednáních městského zastupitelstva, jelikož NET Dubáček (a to s téměř nulovým prodlením) zveřejňuje poslední zápis ze zasedání zastupitelstva a pravidelné informace z MěÚ Dubá.

 

Pro podporu kulturních a jiných akcí v Dubé NET Dubáček svým čtenářům podává přehled těchto akcí se základními informacemi o nich, dále zveřejňuje program letního kina a program diskotéky X-CLUB Dubá. Pro uspokojení soutěžních ambicí pak zveřejňuje kviz a pro podporu informovanosti vede bezplatný inzertní minisystém, ve kterém mohou čtenáři nabídnout k prodeji cokoli nebo cokoli poptávat.

 

Zvláštní skupinu interaktivních odkazů tvoří mimo sekci Weblinks každou chvíli aktualizované přehledy „horkých novinek“ ze serveru iDnes a ze severočeského informačního serveru iGenus.

 

Jak čile pomocí NET Dubáčka lidé komunikovali?

Komunikace prostřednictvím NET Dubáčka byla velmi čilá a tak se za rok existence nastřádalo celkem 78 názorů. O takovém množství jsme si v redakční radě tištěného Dubáčka mohli nechat jen zdát. Nejvíce názorů, celkem 17, čtenáři připojili ke článku s názvem Odvolání dubského místostarosty, dále pak ke článku Zamyšlení s nad dubskými Romy (15 ohlasů).

 

Ankety

Od založení NET Dubáček poskytuje svým čtenářům možnost vyjádřit se k rozličným tématům prostřednictvím hlasování v anketách, jejich výsledky se pak mohou částečně nechat inspirovat třeba i dubští konšelé. Za rok existence tak bylo vydáno celkem 14 anket, přičemž největší zájem byl paradoxně o anketu, která se Dubé až tak netýkala. Jejím předmětem byla otázka, zda-li jsou čtenáři příznivci více reality show Vyvolení nebo Big Brother a hlasovalo v ní celkem 64 čtenářů (mimochodem zvítězili Vyvolení).

 

Na závěr

Velmi mě mrzí, že ač se NET Dubáček chová velmi demokraticky a necenzuruje (i když bych si zveřejnění útoků vůči mé osobě mohl jednoduše uštědřit), představitelé města Dubá a úředníci městského úřadu možnosti, které NET Dubáček dává, využívají jen velmi sporadicky a nesystémově. Přitom informování občanů pomocí internetu ze strany MěÚ Dubá značně pokulhává. Ale co. Přesto mám pocit, že NET Dubáček byl a je přínosem a mé peníze a čas nepřichází vniveč, i když to občas někteří vidí jinak.

 

Miroslav Jakuš[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.