NET Dubáček
 Datum: 25. 08. 2019 
 (svátek má Radim)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Zorro a Prcek
Vydáno dne 13. 12. 2005 (909 přečtení)

Jeden z našich záměrně nejmenovaných čtenářů nám zaslal moc hezkou reportáž o dvou lištičkách, které mu na Dubsku chodí na zahradu. Máte-li rádi zvířata, určitě si tento milý předvánoční příspěvek přečtěte....
Náš milý čtenář doslova napsal:
Posílám Vám sérii obrázků našich "poloochočených" lištiček. Chodí k nám na zahradu vždy se setměním už od jara, to byly ještě malinké, jako koťata. Vědí, že jim neublížíme, byť - podle myslivců - jsou to šelmy škodlivé a krvelačné. Marně jsem se liščatům tento fakt pokoušel vysvětlit. Sežerou vpodstatě všechno, kosti, starý chleba, nepohrdnou ani okoralým knedlíkem. Každopádně všechny komposty v okolí jsou vždy dokonale "vyluxovány", letos taky na zahradě, ani v chalupě nemáme jedinou myšku. Nejvíce ovšem milují lehce nahnilé spadané hrušky, vrcholnou lahůdkou jsou pro ně bobulky hroznového vína. Ty dokážou loudit neuvěřitelným způsobem. Třeba někoho tyhle obrázky potěší, zvažte ale, zda uvádět, že je to z ..., nerad bych, aby tahle roztomilá zvířata někdo prostě odbouchl, natož aby se mi motal po zahradě. Mimochodem, liščata se jmenují Zorro (to je španělsky liška) a Prcek. Líbí se mi, že si důstojně zachovávají odstup, vzteklinu tedy zjevně nemají.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zdravím a přeju všechno dobré, P. H.
 
... a  my dodáváme: „Mockrát děkujeme, jen tak dál“.


[Akt. známka: 5,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.