NET Dubáček
 Datum: 22. 09. 2019 
 (svátek má Darina)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* PF 2006 + dárek, recept na marinovaného kapra od Giacoma Casanovy.
Vydáno dne 22. 12. 2005 (1489 přečtení)

Je velmi milé, když do redakce sem tam dostaneme od našich čtenářů nějaké to hezké psaní, pohladí to ;-). V poslední době se s takovými psaními - přáními jistě nám všem doslova roztrhl pytel, což je jen dobře. Některá jsou zajímavá, jiná docela obyčejná, avšak všechna potěší. Jedno z nich Vám nyní přinášíme z míst, kde na stará kolena spočinul již unavený Giacomo Casanova. Obsahuje i další vánoční dárek - recept na marinovaného kapříka. Mnohokrát za něj panu Petrovi Horákovi, kastelánovi zámku v Duchcově a častému návštěvníkovi Dubé, děkujeme a prostřednictvím něj si dovolujeme popřát Vám pokojné prožití svátků vánočních. A pokud chodíte na půlnoční, pak se tam jistě spolu setkáme.

Marinovaný kapřík

 

Potřebujeme:

1 menší nebo půlka velkého kapra, menší celer, velká mrkev, střední petržel, 1 velká cibule, bílé fazolky z konzervy , olej, sůl, vinný ocet, 6-8 kuliček nového koření, 2 bobkové listy, pepř, 20 deka majonézy, cukr, 2 citróny nebo limetky.

 

Postup:

Kapra naporcujeme a v misce zalijeme šťávou z citrónů či limetek, necháme přes noc odpočinout. Druhý den porce osušíme papírovým ubrouskem, nasolíme, obalíme v hladké mouce a osmažíme, necháme vychladnout. Zeleninu pokrájíme na nudličky, na oleji zpěníme cibuli, přidáme nakrájenou zeleninu, osmahneme. Přidáme nálev z fazolí, sůl, 2-3 lžíce vinného octa, koření, doplníme vodou na cca 1 litr šťávy, dobře povaříme. Nálev i se zeleninou a kořením necháme vychladnout, pak vmícháme majonézu a fazole, přisladíme a dochutíme. Porce kapra rozložíme do hlubší mísy, zalijeme marinádou a necháme 2 dny marinovat. Podáváme s bílým pečivem.

Po vánočních tučných hodech je takto připravený kapřík velmi osvěživý, tak vám spolu s panem Horákem přejeme dobrou chuť.[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.