NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Dubsko - motorkářský ráj neráj.
Vydáno dne 04. 01. 2006 (688 přečtení)

Nedávno jste se mohli v některých médiích dočíst o motorkářích na Dubsku s titulky, že místní samosprávy proti motorkářům bojují a podobně. Osobně v tom vidím trochu více humbuku, než je skutečnost, respektive zavádění tématu na jinou úroveň. Pravdou je, že někteří motorkáři značně riskují, avšak podle policejních statistik nikoli v poměru více než řidiči dvoustopých vozidel, v motorkářském slangu tzv. "plechovkáři". Pro ty z vás, kteří si v celé kauze chtějí udělat nejaký obrázek, přináším odkazy na články přístupné na internetu a to jak z medií závislých na čtenářích (tedy těch které musejí přijít s nějakým tím bulvárním nadpisem, aby na sebe upoutaly pozornost), tak také i z tzv. hobby serverů, které píší prostě pro radost svých návštěvníků, tedy asi tak jako NET Dubáček. Dočtete se tak i názory samotných motorkářů, kterých upřímně na silnících osobně lituji, protože podle mého názoru těch neohrožených humpoláků v automobilech je mnohem více a vůbec nejsou tak přátelští k sobě navzájem jako motorkáři....

Víte čím je podle mého názoru způsoben onen "boj někoho s motorkáři"? Podle mě je to:

  1. Opravdu neukázněností a bezohledností tak možná 5 % motorkářů, kteří ohrožují jak ostatní účastníky silničního provozu (kterými jsou i chodci), tak hlavně sami sebe. Ostatních 95 % se hodně o sebe bojí a podle mých zkušeností se ještě více bojí o své milované stroje.
  2. Neukázněností a bezohledností troufám si tvrdit také 5 % automobilistů (protože jich je víc a v procentu to pak vyjde na větší množství ;-), kteří v mnoha případech neváhají ukázat motorkářům, že oni jsou ti rychlejší, nebo sami nedodržují předpisy a ohrožují tak jak motorkáře (kteří za to doplatí mnohdy životem, když ne jen zničeným strojem), tak i ostatní účastníky silničního provozu. Neznám však motorkáře, který by tento bod raději nevypustil, jelikož prostě lepší je "nedráždit hada".
  3. Pravděpodobně neexistencí právních předpisů, které by vedly policii ke kontrole hlučnosti některých (asi tak 10%) motorek tak, jak je tomu v západních zemích.
  4. Přehnanou bulvarizací tématu některými medií. Například ono dítě u Dubé prý neporazil motorkář, nýbrž ono dítě prý vběhlo motorkáři do cesty (viz. článek ZDE.). Dále také zástupci samospráv jistě nebojují s motorkáři (protože prostě neznám motorkáře, který by s někým u nás bojoval) nýbrž jen chtějí dosáhnou zlepšení neutěšeného stavu na silnicích ve svých správních oblastech, což je chvályhodné.
  5. Českou závistí a neschopností využít potenciálu motorkářů tak, jak byli schopni využít představitelé samospráv a různých klubů v minulých letech ... a to i u nás v Dubé, vzpomínáte si přece na legendární dubské motokrosy, které byly místní samosprávou podporovány ... nebo jak je využíván v jiných městech naší vlasti, avšak hlavně v zahraničí. Hlavně, že jakoby naoko a mdle podporujeme cestovní ruch.

A nyní ty odkazy:

Musím upozornit, že jde jen o výběr několika málo článků, které jsem dohledal, přičemž jsem se snažil neinformovat o nehodách motorkářů, nýbrž jen o onom tématu "boje někoho s motorkáři", kterému je tento příspěvek věnován. To jak z toho důvodu, že by mi na to kapacita NET Dubáčku nestačila, tak ale hlavně proto, že bych musel pro korektnost popsat i nehody, které zavinili řidiči automobilů a také ty, které zavinili chodci.

Pokud se budete chtít dozvědět o motorkářích více, pak doporučuji zavítat na pěkný server ...

Server Motorkáři.cz

Miroslav Jakuš[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.