NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Jak jsem potkal prvního Čecha v Mexiku
Vydáno dne 27. 02. 2006 (1645 přečtení)

 

V sobotu 25. února jsem vyrazil za kulturou. Vlastně prvně v Mexiku, když nepočítám fotbalová utkání reprezentace Campusu Toluca. A fotbal je tu skoro jako náboženství!

S mými spolubydlícími jsme zašli na houslový koncert. Do Mexika přijela (prý) slavná španělská houslistka Leticia Moreno. Asi jsem kulturní barbar, ale do sobotního koncertu jsem ji neznal.Bylo to parádní, fakt se mi to moc líbilo a určitě chci jít na nějaký další koncert. Na tenhle jsem se dostal dost náhodou, dostali jsme lístky od školy (normálně by stály 150 pesos, to je asi 330 Kč). Snažil jsem se společensky obléknout, jak se na takovou kulturní událost sluší a patří. Ale sako tu nemám, vlastně ani oblekové kalhoty. Vyřešil jsem to tmavomodrými „manšestráky“ a košilí. Větší problém nastal s obuví. Na výběr jsem měl sandále, trekové boty a sportovní obuv nejmenované německé značky. Zvolil jsem „adidasky“, i když to asi nebylo to pravé (ořechové). Ale pustili mě dovnitř, což bylo nejdůležitější :-)

 

 

 

Koncert se odehrával v Sále Felipe Villanueva v Toluce. Opravdu nádherný sál, vykládaný dřevem. Škoda, že jsme si zapomněl foťák. Snad příště a myslím, že příště opravdu bude a asi velice brzy.

Začátek byl plánovaný na 20. hodinu, ale to byste museli znát Mexičany. Začalo se s 15 minutovým zpožděním, což je krásné. Hned v úvodu přišlo největší překvapení večera - zahájení a přivítání vzácných hostů: „ ... chci přivítat českého velvyslance v Mexiku..." To jsem koukal. Panečku, pan velvyslanec! Tak jsem o přestávce nelenil a šel si s ním popovídat. První Čech kterého jsem potkal v Mexiku a hned tak významný. Upřímně řečeno, před odletem do Mexika jsme si říkal, nebo spíš doufal, že ho nikdy nepoznám. Ne že bych proti němu něco měl, naopak, ale setkání s velvyslancem v cizí zemi (aspoň pro mě) znamená spíše nějaký problém, krizi či nepříjemnost.

Mluvili jsme několik minut, tak o všem - o Mexiku, TECu, olympiádě, Češích. Prostě náhodička. V každém případě na mě zapůsobil velmi sympaticky (více informací o panu Mgr. Vladimíru Eisenbrukovi zde). Na koncert přijel v doprovodu své manželky a dcery. Svět je prostě malej a Češi jsou všude. J

 

Z Mexika zdraví Miro

 
[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.