NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Havárie mikrobusu s dětmi u Deštné
Vydáno dne 12. 09. 2006 (1353 přečtení)

Je pátek 8.9.2006 za dvě minuty dvě odpoledne a na jednotce SDH Dubá drnčí telefon s hlášením o nehodě osobního automobilu pod dětským domovem u Deštné. Ve dvě a dvě minuty tak vyráží na místo první vozidlo - rychlý a osvědčený Nissan Patrol. Po příjezdu na místo je jasno, jedná se o nehodu mikrobusu zn. Mercedes Bens autodopravce z Prahy, který převážel 14 dětí s učitelem z prvního ročníku střední školy.... (více informací a fotografie naleznete v plném znění zprávy)

Na místě již zasahovala Policie ČR, která se snažila částečně vyprostit zraněné osoby z vozidla. Dubští hasiči do příjezdu Záchranné zdravotní služby s osádkou vozu RZA z HZS Česká Lípa provedli vyproštění všech zraněných osob z vozidla, základní roztřídění zraněných osob a do příjezdu ZZS poskytli předlékařskou zdravotní pomoc.

Po příjezdu záchranné služby nadále jhasiči poskytovali pod vedením MuDr. Jandy ze ZZS pomoc s ošetřením zraněných osob a jejich následném transportu do sanitních vozů. Na místě k odvozu  jedenácti lehce a tří těžce zraněných osob bylo postupně přivoláno deset sanitních vozů a vrtulník Letecké záchranné služby.

Havarovaný mikrobus byl zajištěn proti možnému vzniku požáru a dalšímu úniku provozních kapalin. Po příjezdu odtahové služby a vyproštění havarovaného vozu došlo k úniku provozních kapalin, které byly následně asanovány 126-ti litry Vapexu.

Výsledek: 11 lehce zraněných a 3 těžce zraněné osoby, z toho 1 dospělá osoba - ostatní děti. Jedinné štěstí bylo, že schodou okolností jela okolo hlídka Policie, která zajistila ohlášení DN a vypomohla se záchranou osob

Jaroslav Hoza, velitel JPO II SDH Dubá
[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: SDH Dubá )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.