NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Reakce na komentář ze dne 29.9.2006 s titulkem „Guláš i pivo zdarma (i pro děti)“
Vydáno dne 06. 10. 2006 (755 přečtení)

Rozmýšlela jsem se, jestli mám reagovat na nepodepsaný článek, který začíná poněkud „obhrouble“ Jo, je to tady, je před volbami, tak se ukážem. Vyvalte sudy. Jsem zmocněncem volební strany SNK (Sdružení nezávislých kandidátů). Letos poprvé jsme se rozhodli uspořádat předvolební setkání s občany  a představit své kandidáty. Začínali jsme ve 14h. Po uvítání a oficiálním seznámení s kandidáty SNK, jsme měli pro dospělé připravené  občerstvení zdarma – výborný daňčí guláš a k němu pivo. Pro děti jsme připravili soutěže se sladkou odměnou a po celou dobu měly k dispozici zdarma několik koníků. Děti byly nadšené. Koně byli v obležení, kluci a děvčata jezdili neúnavně celé dvě hodiny tj. do 16h, kdy naše setkání končilo. Nálada byla výborná, počasí nám přálo a my měli radost.... (více v celém znění článku)

Ale ouha – najednou se objeví matka, která nás nařkne, že její syn je doma opilý a prý se opil u nás! Po celou dobu jsem stála přímo u čepování piva a NIKDO NEPODAL DÍTĚTI ALKOHOL!!  Jak se k němu dostal? No to je otázka! Jestli tzv. „dojel“ po někom odložený pohár? Nebo ho v nestřeženém okamžiku sebral?  Ptám se: „Kde byla matka, která je za své dítě zodpovědná?“. Sama mám čtrnáctiletou dceru, která tam byla a opilá nebyla.

 

Teď obecně - totiž dítěti za normálních okolností pivo nechutná. Začíná to tak, že přijdeme na návštěvu, kde běhá tří až čtyřletý capart a dospělí se baví tím, jak se dítko pěkně šklebí, když mu dají cucnout piva. Šklebí se poprvé, podruhé, potřetí a počtvrté už je to lepší a hned je za hrdinu. Vůbec neříkám, že je to tenhle případ, ale mockrát jsem to viděla a nejsem sama. Jindy  přijde syn s tím, že kluci doma po „ knedlu vepřu zelu“ dostanou sklenici piva na trávení. Potom si mi stěžuje matka, že si neví rady se svým třináctiletým synem – sebral jí rum, co měla do cukroví a pak jí volali, že syn leží  v příkopě u silnice na mol opilý. Škoda se v okolí zrovna nic nedělo, na co by se to  dalo svalit.

 

To je totiž na nás, ne třeba na škole – ta může pomoci, to ano, ale na nás  NA RODIČÍCH, abychom dětem vysvětlili, že nemůžou pít alkohol, kouřit, brát drogy – to vše mají na dosah ruky a budou-li  chtít, opatří si to, třeba  za zády. A hlavně dohlédnout na své děti, vědět jak tráví  volný čas.

 

Ale to všichni znají, jenom potom v životě to jaksi drhne.

 

TAK JEŠTĚ JEDNOU ZOPAKUJI, ALKOHOL NIKDO DĚTEM NEPODÁVAL !

 

Eva Píchová

 

P.S: Ale prý starostka byla celá nadšená, a jak se vyjádřila: „Tohle jim teda neprojde“.

NO  TAK, VŠECHNO SE HODÍ, ŽE ?
[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.