NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Co se u nás v Dubé vlastně děje
Vydáno dne 16. 10. 2006 (1405 přečtení)

Mou motivací sem napsat bylo, abych si tak trošku „učesal“ svůj názor na to, co se vlastně u nás v Dubé v současné době děje. To, co se zhruba děje, víme asi všichni ... je před volbami do zastupitelstva města. Ale orientujeme se v tom dění správně? No, pánové a dámy, o tom bych docela i polemizoval... (více v celém článku)Je to již přes desítku let, co mi několika statěmi pozdější víceprezident USA Al Gore ve své tak trošku předvolební knize Země na miskách vah otevřel oči, když vyjádřil své znechucení nad tím, jak my lidi jsme ovládáni médii,  jak málo samostatně přemýšlíme, jak moc názory jiných bereme za své a stáváme se pak zmanipulovatelní.

 

S různě interpretovatelnými, různě pokřivenými a často záměrně neúplnými informacemi je prostě v dnešní době třeba počítat a já bych nyní velmi rád ze svého pohledu interpretoval  to, jak na mě zapůsobily různé zprávy z Dubska poslední doby.

 

První vlaštovkou byl článek v tištěném Dubáčkovi od paní Markéty Slezák, Češky, která se prý Češkou cítí, ženy, která se stala ženou Čecha, majitele dubského zámku Nový Berštejn, ale přesto ženy, která si přála mít své příjmení v nepřechýleném tvaru, tedy tvaru jaksi německy znějícím ... tvaru Slezák místo Slezáková. Vůbec nic proti tomu nemám, osobně to beru jako dobrý tah ženy, která je jednatelkou firmy orientující se převážně na zahraniční klientelu, kteréžto dělají koncovky našich příjmení celkem problémy a nerozumí jim. Nezatracujme tedy paní Slezák za formu jejího příjmení, s čímž se často setkávám. Na druhou stranu nevím jak vám, ale mě připadá, že jde v jejím případě o novou tvář, která sice v Dubé žije již delší dobu, avšak doposud tak trošku stranou veřejného dění. Také mi připadá, že proto, aby se trošku před volbami zviditelnila, napsala onen článek o motorkářích do předposledního tištěného zpravodaje Dubáček, jehož předmětem je vpravdě palčivé téma bezpečnosti dopravního provozu v Dubé (viz. zde), avšak s nesmyslným a spíš senzacechtivým návrhem omezení svobody určité skupiny obyvatel a to zákazem vjezdu motocyklistů na úsek silnice první třídy Dubá-Liběchov. Tento článek přinesl samozřejmě odezvy jak z řad motocyklistů (viz. článek na serveru Krata.cz), tak i z řad médií (viz. článek iDnes) a podle mého splnil svůj účel paní Slezák tím, že jí prostě v tom nejkratším možném časovém úseku vynesl ke zraku voličů, což jistě je pro ní dobré, neboť paní Slezák kandiduje na druhém místě u volební strany Dubská volba (www.dubskavolba.cz). V tomto případě vidím tedy jaksi nutnost brát v potaz i to, jakým způsobem se s námi dá manipulovat.

 

Druhou vlaštovkou byla kauza nekauza opilého chlapce na předvolebním setkání politické strany Nezavíslí. Nijak bych se nad tím nepozastavoval, pokud by mi nevolal reportér televize Nova pan Ivan Berka a nesdělil mi, že mu do redakce přišel anonymní email s námětem na reportáž o tom, že v Dubé při předvolební kampani jsou opíjeny děti. Pana Berku samozřejmě zajímaly fotografie popřípadě videosnímky a další detailní informace k této kauze nekauze, kdy se dle mého názoru prostě nějaké dítě nějakým způsobem dostalo k alkoholu. Panu Berkovi jsem nepomohl, ale zaražený jsem z toho byl celý den, už jen proto, že jen těsně poté, co jsem položil telefon, mi emailem přišla zpráva z MěÚ Dubá (viz. zde), ve které se vlastně o tomto incidentu nachází první oficiální zpráva a to ve spojení s mítinkem Nezávislých. Za jako první oficiální zprávu to považuji proto, protože Policie ČR, jež opilství dítěte vyšetřuje, doposud nevydala o tomto incidetnu žádnou veřejnou zprávu. Záminkou pro vydání zprávy pak prý podle MěÚ Dubá byla nutnost ujistit občany města , že mítink Nezávislých byl mítinkem Nezávislých a že v tom prsty MěÚ Dubá nemá ... tedy že v tom nemá prsty ani současná paní starostka, členka volební strany Dubská volba a její kandidát číslo jedna. Divné však je, že před vydáním tohoto prohlášení podle mého odhadu 95% občanů Dubé o žádné kauze do té doby nevědělo. V tomto případě mi přichází na mysl jedna otázka. Z jakého důvodu bylo nutné zveřejňovat toto prohlášení MěÚ Dubá? Mě osobně to spíš připadlo jako opravdu velmi nezodpovědné zasažení do předvolebního boje a to ze strany současného vedení MěÚ Dubá, resp. paní starostky tím, že dala celou věc ve známost, přičemž jen Policie ČR může po hlubším prozkoumání potvrdit, zda-li vůbec opilost dítěte měla co do činění s předvolebním mítinkem Nezávislých. Nenapadá vás opět, stejně jako mě, že s námi chce někdo manipulovat?

 

A aby toho nebylo málo, ve stejném dni si otevírám na internetu článek iDnes s názvem Radniční listy: stranické tlampače za veřejné peníze, jehož název mluví sám za sebe, jedu domů a doma si otevírám poslední číslo tištěného Dubáčka a uvědomuji si, jak velkou má ten článek pravdu. Je mi moc líto, jak hluboko naše paní starostka klesla a že napsala v onom posledním čísle tištěné zpravodaje města Dubá to, co napsala a hlavně jak to napsala. Víte uznávám ji za to, co pro naše město udělala a myslím, že udělala ze své strany maximum. Podle mého názoru vnesla do života Dubé alespoň trošku dynamiky. Dokonce s tím, co ve zpravodaji napsala do jisté míry souhlasím, ale kde je smysl pro demokracii a objektivnost před volbami? Není ono její skoro by se dalo říci „sebechválení“ tak trošku neobjektivní a manipulacísmrdící, když stejnou šanci, tedy popsat vývoj posledních čtyř let, nedostali na stejném místě a ve stejný čas ostatní volební strany. Prostě Dubáček mi tak nějak v posledním čísle připadl opravdu jako hlásná trouba a co hůř, trouba, která výše uvedeným způsobem manipuluje s námi všemi.

 

Můj příspěvek do předvoleního mediálního mlýna nebyl článkem rozčileného motorkáře a nebyl určen k tomu, aby vás nějak zmanipuloval. Doufám, že jej pochopíte správně, protože nebyl také zcela jistě určen ani k pošpinění jen jedné volební strany, tedy Dubské volby, přestože se zabýval vyjádřením jen jejích členů. Toto sdružení jsem přece jen pomáhal spoluzakládat a i když jsem sám a dobrovolně později odešel, má Dubská volba mé velké sympatie a jsou do ní letos zapojeni dobří lidé. Jen si  myslím, že jí a demokracii vůbec škodí, když se kdokoli a jakkoli snaží manipulovat s lidmi a to všechno jen proto, aby se někdo dostal nahoru a někdo někde udržel. Vždycky bychom měli mít na paměti, že společnými silami jde vždycky všechno líp a že rozdělovat Dubou je tak malému městečku jen a jen ku škodě.

 

Chtěl bych, abychom se my všichni nad některými nám podávanými informacemi zamysleli hlouběji a to včetně mě. Proto očekávám vaše komentáře.

 

Přeji Vám pěkný den a příjemné volení.

 

Miroslav Jakuš
[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.