NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Otevřený dopis policejnímu prezidentovi
Vydáno dne 21. 10. 2006 (1672 přečtení)

Je čas bránit se nastupující anarchii domobranou?

 

Vážený pane Husáku,

 

když se někde čas od času koná shromáždění neonacistů nebo třeba technoparty, sejde se tam pár stovek účastníků a několik desítek policistů. Na trase Liběchov – Nový Berštejn, kde silnice č. I/9 vede středem několika obcí, jsme stovkami anonymních motorkářů ohrožováni denně, na silnici i na chodníku, nejvíce však od pátku do neděle, pravidelně od dubna až do konce října, tedy 7 měsíců v roce. Hluk z nepřijatelně upravených a vykuchaných výfuků motorek obtěžuje už více jak dva roky tisíce lidí, kteří zde bydlí, pracují a jezdí do této rekreační chráněné krajinné oblasti odpočívat. Problém si úřady přehazují jako horký brambor. A všechny naše závěry vedou k tomu, že je to právě policie, v jejímž čele stojíte Vy osobně, kdo je za tak neúnosnou situaci odpovědná. Jste na tahu problém řešit. Stěžovat si na nedostatečnou legislativu nemůžete. Potřebné legislativní změny v parlamentu by Vám měl pomoci prosadit právě úřadující ministr vnitra. A řešeny měly být již dávno před přijetím nového silničního zákona. Něco však můžete udělat už dnes. Přinejmenším odpovědět mi na níže uvedené otázky, které Vám kladu formou tohoto otevřeného dopisu, aby reakce na ně úplně nevyšuměla, tak jako obvykle vyšumí snahy jednotlivců a novinářů něco v této věci změnit.....  1. Jak je možné, že o připravovaných policejních akcích se motorkáři dočtou na svém webu obvykle už den předem? Proč dochází k takovým únikům informací?
  2. Jak to, že dopustíte, aby policisté byli motorkářům k smíchu? Při policejních akcích na trasu přijedou jen slušňáci, kteří web nečtou, a pár předem dobře připravených provokatérů. Slušňáky policie chytí a zkontroluje, možná jim dá pokutu za o něco rychlejší jízdu v obci. Provokatéři mají z policejních akcí legraci, adrenalin si zvednou vulgárním gestem a hlídce ujedou bez zastavení – stejně nemají SPZ. Policisté obvykle jen pasivně přihlížejí, jindy se některý odbelhá stranou, to když mu motorkář přejede nohu. Vzkazuje snad vedení policie svou pasivitou i ostatním řidičům motorových vozidel, že mají porušovat předpisy, nerespektovat policisty a zákony, jezdit bez SPZ a ujíždět dopravním hlídkám? Ten problém je opravdu velký. Větší, než si chcete připustit! Policie sice vykáže akci, zapíše si možná dvacet nebo třicet zkontrolovaných motorek, zkasíruje pár pokut. Ale skutečný provoz stovek silných strojů začne až poté, co policejní dopravní hlídka opustí silnici. Proč problém neřešíte a poškozujete tak image policie v očích veřejnosti? Jak to, že dopustíte, že určité nemalé organizované skupině osob se stejným zájmem je policie pro smích? To je přece už společensky nebezpečný úkaz, jejímž důsledkem je nastupující anarchie.
  3. Proč jste doposud nevyužili stávajících pravomocí a legislativy, která Vám umožňuje zorganizovat akci se zapojením více dopravních hlídek, které budou mít šanci ujíždějící anonymní motorkáře opakovaně vyzvat k zastavení dle zákona a  poté je zastaví s použitím síly a všech donucovacích prostředků? Ačkoli uznávám, že předpis s opakovanou výzvou není právě nejšťastnější, na silnici č. I/9 by bylo možné ho snadno splnit, bezpečně z ní zmizet v serpentinách totiž není kam.
  4. Proč se doposud policejní prezident nepokusil změnit stávající legislativu tak, aby policisté měli pravomoc zkontrolovat stojící motorkáře? Na benzinové pumpě na Novém Berštejně se za slunce schází mnoho stovek motorkářů, kteří tam odpočívají před dalším kolečkem. Trasu si projedou nejméně čtyřikrát. Proč naše policie nemá možnost je zkontrolovat organizovanou akcí přímo tam, konkrétně jejich doklady, SPZ, řidičské oprávnění a technický stav výfuku, a to jednoduchou metodou zasunutím drátu – projde či neprojde drát výfukem – tak jak je tomu například v Rakousku? Proč policie nemá pravomoc nevyhovující stroje okamžitě dočasně zabavit a naložit do připraveného náklaďáku?
  5. Proč vedení policie problém ignoruje a nepokusí se zjistit předem informace o připravovaných tajných závodech motorkářů na této vyhlášené trase? Závody jsou obvykle dobře organizované, informace lze také najít s předstihem na internetu, výjimkou není účast doprovodných vozidel a lékaře. Přesto se konají za běžného provozu na silnici vedoucí středem několika obcí, čímž jsou ohrožovány životy všech ostatních účastníků silničního provozu, včetně celých rodin v autech, malých i velkých cyklistů a chodců.

 

Jako občané ČR s manželem poctivě platíme daně, a stejně jako ostatní v tomto kraji, jsme investovali nemalé prostředky do zvelebování svého domova a jeho okolí. Tento kraj milujeme, nechceme ho opustit kvůli skupině osob, nerespektujících pravidla, která zneužívá silnici č. I/9 ke své vlastní adrenalinové zábavě, ohrožuje naši bezpečnost a obtěžuje nás hlukem překračujícím přípustné dovolené limity. Před půl rokem na moji občanskou výzvu vznikla petice starostů v zájmu obyvatel měst a obcí Liběchov, Želízy, Tupadly, Medonosy, Deštná, Zakšín, Dubá a Nový Berštejn za umístění dopravní značky B7 „Zákaz vjezdu motocyklů“ s příslušnými dodatky (od pátku do neděle) a s výjimkou pro místní obyvatele na tuto trasu. To však bohužel ohrozil a oddálil svým stanoviskem vedoucí DI Mělník, mjr. Tomáš Lerch, kterému připadá dostatečné řešit situaci policejními akcemi a značku neshledává nutnou z hlediska bezpečnosti či veřejného zájmu. Přesto stále věřím, že se mi snad podaří alespoň dočasné umístění značky na této silnici prosadit ve spolupráci s hygienou a odbory dopravy Libereckého a Středočeského kraje, neboť přesně tímto způsobem situaci úspěšně řeší v jiných zemích EU. Ale co pak? Co když tuto značku nebudou motorkáři respektovat? A co když se běžné policejní dopravní hlídky budou i nadále na této silnici objevovat hlavně za mlhy a za deště, kdy motorkáři nejezdí? Přijde snad čas bránit se nastupující anarchii domobranou?

 

Předem Vám děkuji za odpovědi na mé otázky.

 

Markéta Slezák,

Nový Berštejn
[Akt. známka: 3,75] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Markéta Slazák )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.