NET Dubáček
 Datum: 11. 12. 2019 
 (svátek má Dana)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Deset otázek pro novou starostku města Dubá Mgr. Zdeňku Šepsovou
Vydáno dne 17. 11. 2006 (799 přečtení)

Toto není fotomontáž - socha ze sousoší Nejsvětější trojicePaní starostko, předem mi dovolte poblahopřát Vám ke zvolení do čela našeho městského úřadu. V poslední době náš server dosáhl rekordní sledovanosti, což přičítáme právě proběhnuvším volbám do zastupitelstva našeho města. Osobně si troufám tvrdit, že jak lidé v Dubé, tak i ti, co do Dubé jezdí na víkendy, ale zároveň i média, se kterými máme dohodu o přebírání příspěvků, jsou velmi zvědavi na vaše první slova z postu starostky.... (celý rozhovor je v plném znění článku ...)

Ještě před osmi lety jsem volby v Dubé vnímal spíš jen jako jakýsi stereotypní akt. Před čtyřmi lety se volby staly jaksi přelomovými, vznikla dvě nezávislá, dalo by se říci apolitická sdružení, vydávaly se letáky. Letos již byla nezávislá sdružení tři, proběhly předvolební kampaně a to i na internetu. Komunisté vůbec neuspěli a ODS oslabila. Předvolební doba byla z mého pohledu občas nekorektním bojem. Jak vnímáte vývoj v této oblasti vy a co říkáte výsledku voleb a průběhu ustanovujícího zastupitelstva?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
V průběhu čtyř let došlo k zásadním pochybením, nekomunikaci a dezinformacím, s nimiž nesouhlasili tehdejší zastupitelé i občané, proto vznikla nová sdružení, která se toto rozhodla změnit a napravit.

Odstoupivší starostka paní Pejpalová se v úvodnících posledních čísel tištěného zpravodaje Dubáček zmínila o rizicích při získávání finančních prostředků z evropských fondů pro naše město. Její argumenty dle volebních výsledků viditelně nebyly vyslyšeny. Jak se cítíte v roli nástupkyně paní Pejpalové? Je v tomto směru nepostradatelnou? Opravdu hrozí jí zmiňované riziko, nebo si v tomto směru věříte? Hodláte se do boje o peníze vrhnout sama, nebo raději využijete služeb odborníků a sama budete dohlížitelem?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
Rozhodně si nemyslím, že odchodem paní Pejpalové Dubá přestane získávat finanční prostředky z evropských fondů nebo jiných zdrojů. Již v současné době jsem zahájila jednání vedoucí k získání dotací pro naše město. Finanční prostředky budu shánět sama i za pomoci služeb odborníků.

Jaké máte vztahy s paní Pejpalovou? Myslíte, že by jejích zkušeností bylo možné nějak využít? Nabídla Vám alespoň v zájmu města, o kterém tak horlivě ve svých úvodnících mluvila, pomocnou ruku?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
Jsem nakloněna každému konstruktivnímu návrhu, který paní Pejpalová jako zastupitelka předloží nebo navrhne.

Jako starostka, která ve své podstatě je zároveň i radou města, máte rozsáhlé pravomoce. Jak jich v nejbližší době hodláte využít? Pálí vás v současné době některé nevyřešené problémy? Dejme tomu nejdříve škola?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
Je pravdou, že mé pravomoci jsou značné, přesto chci zastupitele, členy výborů a komisí podrobně informovat a společně hledat řešení. Problémy, které mě v současné době pálí, jsme formulovali v předvolebním programu nezávislých kandidátů. Prvořadým úkolem je samozřejmě vyřešit situaci v ZŠ a na tom již pracuji od prvního dne, kdy jsem do funkce starostky nastoupila.

A co městský úřad? Cítíte, že by zde mělo dojít ke změnám nebo dokonce celkové reorganizaci?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
Po nástupu do funkce jsem se setkala s profesionálním přístupem všech zaměstnanců MÚ Dubá, a proto zatím nevidím ke změnám důvod.

Paní Pejpalová si pravděpodobně nerozuměla s místostarostou panem Tomášem Novákem. Jste ráda, že je právě on vaší pravou rukou?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
S panem místostarostou Tomášem Novákem spolupracuji ráda, nemáme ve vzájemné  komunikaci žádné problémy. Nasloucháme jeden druhému a já vím, že se na něj mohu spolehnout a využít jeho zkušeností z minulého volebního období.

V posledních čtyřech letech se spousta věcí často prosazovala místo konsensem převahou hlasů, což rozdělilo zastupitele a vlastně i celou Dubou do několika táborů. Hodláte v tomto směru něco změnit?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
Mojí prioritou je podávat informace všem bez rozdílu politické příslušnosti. Jsem připravena naslouchat a akceptovat názory všech zastupitelů a občanů.

Abychom zase jen minulost nehanili, je nutné přiznat, že se v posledních čtyřech letech značně zlepšila spolupráce mezi vedením města a občanskou společností. Myslíte si, že by bylo dobré tuto spolupráci udržet, nebo dokonce i nadále rozvíjet?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
Spolupráci mezi vedením města a občanskou společností budu podporovat a nadále rozvíjet.

Jaké další vize v současné době v sobě nosíte? Hodláte o nich rozvinout veřejnou debatu a pokud ano, víte již jakých prostředků pro to využijete? Hodláte například navázat nějakou partnerskou spolupráci s tuzemskou či zahraniční obcí?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
Mojí vizí je vytvořit z Dubé příjemné místo pro život zdejších obyvatel a turisticky zajímavým místem. K druhé části otázky, bych chtěla informovat, že jsem navázala spolupráci například s městem Mšeno. Mimo jiné jednám o výměnných pobytech našich dětí v zahraničí.

Chcete nyní skrze náš server něco vzkázat občanům Dubé, jejím navštěvovatelům, příznivcům, chalupářům a bývalým rodákům?

Mgr. Zdeňka Šepsová:
Ráda bych poděkovala všem občanům, kteří přišli k volbám a projevili mi důvěru. Vynasnažím se pro ně udělat maximum.

Dotazy kladl Miroslav Jakuš
[Akt. známka: 2,50] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.