NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Ani nevíme, co za machry u nás doma máme
Vydáno dne 13. 12. 2006 (1030 přečtení)

Rychlozásahový Nissan Patrol, CAS-24 a likvidace havárie Škody 105 a nákladního automobilu Scania s tlakovou láhví s propan-butanem uvnitř a převráceným návěsem převážející tekutým dusíkem chlazenou cisternu s chemickou látkou, která při zahřátí a reakci se vzduchem je silně hořlavá a výbušná ... no, to bych rád věděl, kdo z vás by si na to troufnul ... A výsledek? Trojnásobná požární ochrana a zásah v protichemických oblecích, těžká vyprošťovací technika a dva vysoko-tonážní jeřáby. (Text popisující havárii ze zápisů SDH Dubá najdete v plném znění článku. Jinak informace o havárii jsme přinesli již dříve a to zde.)

Ze zápisu SDH Dubá ...

6.11.2006 od 12:37 do 20:20 hod. vyjela jednotka k dopravní nehodě na komunikaci I. třídy číslo 9, na 48,5. km /Deštná/ s technikou: RZA I Nissan Patrol a CAS-24 Š706 v počtu 1 + 5. Po příjezdu na místo zásahu a provedeném průzkumu zjištěn havarovaný osobní automobil Škoda 105 a nákladní automobil Scania s převráceným návěsem převážející cisternu s neznámou chemickou látkou. Jednotka poskytla do příjezdu Záchranné zdravotní služby před-lékařskou pomoc zraněnému řidiči a spolujezdci z nákladního automobilu a dále vypomohla s transportem osob do sanitního vozu.
    Do příjezdu jednotky Hasičského záchranného sboru Česká Lípa jednotka uzavřela komunikaci I. třídy číslo 9, zabezpečila vozidla proti možnému vzniku požáru a dalšímu úniku unikajících provozních kapalin. Z havarovaného nákladního vozidla byla vynesena tlaková 2 kg láhev s PB plynem. Po příjezdu JPO z HZS CL byla na místě vytyčena nebezpečná zóna . Po nalezení přepravních dokladů a spolupráce s operačním střediskem bylo zjištěno, že se jedná o nebezpečnou látku, která při zahřátí a reakci se vzduchem je silně hořlavá a výbušná. Tato látka byla přepravována v dvojitém obalu cisterny, který byl chlazen tekutým dusíkem.  Na místě byla zřízena trojnásobná požární ochrana a dále zásah probíhal v protichemických oblekách.
    Cestou operačního střediska byla na místo zásahu vyslána těžká vyprošťovací  technika a dva vysoko-tonážní jeřáby. Do příjezdu techniky jednotka zabezpečovala s Policií ČR odklon silničního provozu.
    Po příjezdu vyprošťovací techniky jednotka spolupracovala při naložení cisterny na náhradní vozidlo a uvolnění komunikace. Na závěr byl proveden úklid vozovky. Při zásahu se spotřebovalo 50 litrů sorbetu.
[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: SDH Dubá )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.