NET Dubáček
 Datum: 20. 02. 2020 
 (svátek má Oldřich)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* A už to začalo ... aneb ... Boží mlýny přichází!
Vydáno dne 18. 12. 2006 (1322 přečtení)

Toto není fotomontáž - socha ze sousoší Nejsvětější trojiceJe po druhém zasedání nově složeného zastupitelstva města a nám se může zdát, že se některé věci opakují. I před čtyřmi lety řadu z nás "nakrkly" narychlo udělané chodníčky za autobusovým nádražím a zjevení se asfaltky v Dlouhé ulici (i když díky za ni, jezdí se mi domů dobře). Jestli si vzpomenete, letos se také zjevila narychlo jedna asfaltka a to na Výsluní a přečtete-li si zápis z druhého zasedání nově složeného zastupitelstva, dozvíte se, že podobně jako před čtyřmi lety starosta Červený to letos nezvládla bývalá starostka Pejpalová. Prostě nechala udělat asfaltku bez projednání v zastupitelstvu a tak současná paní starostka Šepsová jde po zodpovědnosti stejně jako pí. Pejpalová před čtyřmi lety. Porušení zodpovědnosti není jasné, stejně jako před čtyřmi lety v případě pana Červeného ... více v celém znění této zprávy.

O co jde? Stačí si přečíst zápis, kde se pod bodem 6b píše:

Zastupitelstvo na návrh starostky pověřilo finanční výbor zastupitelstva a kontrolní výbor zastupitelstva komplexním prošetřením záležitosti týkající se již provedené a zaplacené opravy části městské komunikace Na Výsluní v Dubé, kterou objednala bývalá paní starostka Hana Pejpalová bez projednání v zastupitelstvu města Dubá.

Pro bod se hlasovalo celkem zajímavě ... pro: 6, proti: 0, zdrželo se: 5

A komentář starostky? No prosím ....

Dle zákona o obcích č. 128/2000 Sb., starosta zabezpečuje hospodaření obce podle schváleného rozpočtu zastupitelstvem. Bývalá starostka paní H. Pejpalová sama rozhodla a podepsala smlouvu o dílo – Rekonstrukce komunikace Na Výsluní – v hodnotě 356 486,- Kč a rozpočet se tak dostal do ztráty. Domnívám se proto, že paní H.Pejpalová porušila zákon a nehospodárně nakládala z finančními prostředky města Dubá.

Víte, před čtyřmi lety jsem byl ještě předsedou kontrolního výboru, který prošetřoval, zda-li bývalý starosta p. Červený porušil či neporušil zákony v případě chodníčků a asfaltky. Náš závěr byl následující:

Starostovi města je podle zákona o obci dána povinnost hospodařit s majetkem města podle schváleného rozpočtu. KV shledává jako pochybení bývalého starosty města Dubá v tom, že rozhodl o úpravách prostoru za autobusovou čekárnou, které finančně dosáhly ke 200 tis. Kč, bez toho, že by s tím bylo v rozpočtu nebo jeho komentáři výslovně počítáno, bez toho, že by o tom zastupitelstvo města rozhodlo svým usnesením či bez toho, aby byl k zajištění tohoto úkolu zastupitelstvem města pověřen. Taktéž tomu je i u Lesů města Dubá, kde se pochybení dopustil ředitel této příspěvkové organizace, pan Baláček.

a doporučili jsme ...:

V souvislosti s tím KV doporučuje zastupitelstvu přijmout směrnici, která bude vymezovat pravomoce starosty při hospodaření s majetkem občanů, jakožto i směrnici, která zajistí, aby se k takto zásadní prostorové a finančně nároční změně mohli vyjadřovat i občané města.
    Dále KV zastupitelstvu města doporučuje k rozpočtu na každý rok připojit i detailní komentář obsahující i informace o tom, na jaké plánované akce jsou finanční prostředky daných oddílů a položek určeny, nejsou-li určeny na provozní náklady. Také se KV pozastavuje nad tím, že jím nebyl nalezen žádný rozpočtový výhled na dva až pět let, tak jak jej ukládá vypracovávat zákon č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů a doporučuje jej zastupitelstvu sestavit a přijmout.

No možná víte, možná nevíte, ale díky mnou sestaveným a ke schválení předloženým směrnicím omezujícím pravomoce starostky, která v případě Dubé nahrazuje v jiných městech volenou radu, jsem se dosti značně nepohodl se svou volební stranou Dubská volba, zejména paní Pejpalovou a panem Samcem, de facto jsem byl označen za rozvraceče a dokonce jsem nenašel pochopení ani u zastupitelů z ostatních stran. Co říci? Směrnice na světě nejsou, děje se předpokládané, ale boží mlýny melou v některých případech spravedlivě, zvlášť když si pro to někteří sami zasejí.

Hezký den přeji.

Miroslav Jakuš
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.