NET Dubáček
 Datum: 25. 08. 2019 
 (svátek má Radim)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Ach jo, opět vandalové.
Vydáno dne 07. 01. 2007 (827 přečtení)

Na kostele v Tuhani se zase vyřádili, lumpové. Informoval nás o tom Mgr. Milan Mordačík, administrátor dubského kostela. „Když jsme šli dělat na štědrý den výzdobu kostela, tak nás nemile překvapila hromada rozbitého skla, kamení a cihel, kterou jsme uvnitř kostela našli. Někdo si opět krátil čas a vymlátil nám 6 velkých oken.“ (29 tabulek, pozn. red.) „Je to lumpárna, přitom cihlu do výšky téměř deseti metrů podle názoru pana Mordačíka může vymrštit pouze člověk, který se zabývá posilováním. Otázka je, o koho takového se může jednat. „Pachateli bylo zřejmě líto holubů a jiných ptáků a tak bylo jeho cílem, aby si z toho před čtyřmi lety zrekonstruovaného objektu ptáci učinili obydlí před nepříznivým počasím“....(více v úplném znění tohoto článku)

„O půlnoční bohoslužbě tam pořádně profukovalo a místo toho, abychom si užili klidné vánoční atmosféry doprovázené koledami Dubského farního sboru, snažil jsem se, abych tuto bohoslužbu měl co nejdříve za sebou.“

„Škoda je značná a znovuzasklení bude stát nemalé finanční prostředky“, dodal Mgr Mordačík a upozornil nás, že i kostel v Dubé je poničen. Mimo skla v opravdu vysoko položeném okně kostela, který někdo musel prostřelit střelou zbraní, vandalové poničili i v nedávné době zrekonstruované mříže u kostela.

Tak Vám nevím. Co se děje. Nuda? Ach jo, krucipísek, i když možná tohle slovo zrovna do tohoto článku nepatří, ale cožpak v Dubé opravdu není možné děti a dospívající mládežníky navnadit třeba ke sportu nebo k umění. Rodiče, kde jste, o co se staráte? Jen o sebe?

Jak moc bych chtěl poděkovat panu Josefu Knotovi, za to, že mě i ostatní v našem mládí vedl k disciplíně, jak moc mě mrzí, že na snahy některých z nás nenavazují samy rodiče právě dospívajících a že se činnosti pro mladé objeví a opět zapadnou (mažoretky, tenis, florbal ...) Pořád si myslím, že takováto činnost si zasluhuje pokračování a podporu, zcela jistě víc, než naštěstí před třemi lety neschválená zeď pro sprejery. Děti potřebují vzory, řád, pěstování ducha soutěživosti a fair-play, snažte se rodičové a nevymlouvejte se jen na prachy a zaneprázdněnost! Nežádejte zdi, stavte je sami, neutíkejte od dětí, věnujte se jim. A nemylte se, není to jen vaše věc! My ostatní pak nebrojme třeba proti závodům na kolech v naší přírodě, podporujme je, vždyť zachvíli můžeme zjistit, že s rozbitými okny tu „chcípl pes“ a i tyhle akce fakt pomáhají. Zeptejte se v České Lípě.

Ještě pár fotek, když už jsem tam byl ;-)

Miroslav Jakuš.[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 41 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.