NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* S ředitelkami v Dubé je to nějak na štíru
Vydáno dne 23. 01. 2007 (664 přečtení)

Toto není fotomontáž - socha ze sousoší Nejsvětější trojiceTak se nám zastupitelé potřetí sešli. Dozvěděli se přitom, že současná paní starostka Mgr. Zdeňka Šepsová odvolala ředitelku základní školy Mgr. Alenu Vondráčkovou.... Tak vám nevím, to jsou mi věci. Čtu to tadyhle ze zápisu (asi bude i na webu města) a tady se nepíše, bylo-li to po konzultaci se zastupiteli či nikoli, ale pevně doufám, že ano. Ono totiž udělat silnici bez projednání a vyměnit ředitelku bez projednání, vůbec provedení závažnějšího kroku z postu starostky (která má v té naší prdelce větší pravomoci než jinde) je jaksi ožehavé a mě osobně se to nelíbí. Ale třeba se mýlím a zastupitelé vše věděli s předstihem ... třeba nám sem napíší... (více uvnitř)

V komentáři k tomuto bodu v zápisu stojí:
Dne 18.1. 2007 jsem odvolala z funkce ředitelku Základní školy Dubá paní Mgr. Alenu Vondráčkovou. Důvodem byly závěry kontroly Krajského úřadu Libereckého kraje. Bývalá ředitelka nepostupovala vždy v souladu s platnými právními předpisy, dle předložených dokladů nelze konstatovat, že poskytnutou neinvestiční dotaci ZŠ čerpala hospodárně, účelně a efektivně.

Přitom již 28.6.2006 ještě tehdejší zastupitelstvo projednalo předloženou petici učitelů Základní školy Dubá a předloženou petici rodičů žáků a přátel Základní školy Dubá, které se týkají žádosti o odvolání Mgr. Aleny Vondráčkové z funkce ředitelky Základní školy Dubá.

Na návrh zastupitelky paní Markéty Myškové pak tehdejší starostku paní pejpalovou a zastupitele pana Karla Šimo zastupitelstvo pověřilo, aby do čtrnácti dní projednali s Mgr. Alenou Vondráčkovou její odstoupení z funkce ředitelky Základní školy Dubá.

Prostě byly s paní Vondráčkovou problémy, přesto však paní starostka Pejpalová stávající ředitelku ubránila (tedy alespoň ve zpravodaji Dubáček), k jejímu odchodu nedolo a celou petiční kauzu paní Pejpalová označila jako nátlak jedné skupiny obyvatel.

Přiznejme, že tyto záležitosti se těžko soudí. Například nyní zase někomu může připadat současné odvolání Mgr. Vondráčkové jako odplata, jelikož současná starostka Mgr. Šepsová byla právě Mgr. Vondráčkovou na postu ředitelky ZŠ Dubá nahrazena. Už jen z tohoto důvodu, bylo možná diplomatičtější nechat si odovolání Mgr. Vondráčkové schválit zastupiteli.

Ale diplomacie sem, diplomacie tam, o to přece nejde. Důležité je, aby se u nás na radnici zavedla lepší pravidla, když už tu radu nemáme. To je proboha takový problém svolat mimořádné zasedání, je-li třeba neodkladně rozhodnout? A to nejen kvůli zastupitelům, ale přece i kvůli byť třeba jednomu občanovi, který by se chtěl k jakémukoli takovému problému veřejně vyjádřit. Navíc je třeba mít na paměti... starosta je jen ředitel tý naší dubský firmičky, který se musí zodpovídat představenstvu, tedy zastupitelům .... a pozor, ti se musejí zodpovídat zase nám, občanům ... za to jsou (a smůla je, že málo) placeni. Ale za to si již mohou sami. Osobně bych jim s radostí dopřál. A když už ne peníze, tak ať jezdí na studijní výlety po praktikách v jiných městech a obcích českých i jiných.

Miroslav Jakuš
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 40 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.