NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Liberecký kraj pamatuje i na včely a včelaře
Vydáno dne 17. 05. 2007 (1079 přečtení)

Již III. Krajský den včely a Den mladých včelařů, který pořádá pod záštitou MUDr. Přemysla Sobotky, předsedy Senátu Parlamentu České republiky a senátora za Liberecko,

Liberecký kraj, Regionální agrární rada Libereckého kraje a Český svaz včelařů- okresní organizace Liberec, začíná v sobotu. 19. května 2007 v 9:00 hodin v  Lidových sadech v Liberci. Návštěvníci uvidí mimo jiné přehlídku chovatelů včel, ukázky včelaření ve skleněných úlech, technická vybavení pro chovatele, výstavu a prodej produktů z chovů (med, medovina, vosk, apod.), ukázky zdobení perníků, soutěž pro děti, vyslechnou  odborné přednášky i vystoupení souborů Kukačky  Amare Čave.

„Prezentace včelařství a podpora lidí, kteří se tomuto odvětví věnují, je pro Liberecký kraj důležitým úkolem. Již třetí Krajský den včely seznámí návštěvníky s  uměním chovatelů a zpracovatelů včelích produktů a ukáže jim různorodost výrobků, které lze z včelaření dostat,“ uvedl Radim Zika, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky LK, který se osobně akce zúčastní.

„Víme, že v posledním období a stavy včelstev se snižují. I touto akcí chceme podpořit organizace sdružující včelaře a ukázat zejména mladým zájemcům, že chov včel je krásná, i když náročná záliba,“ doplnil....Zájem kraje o včelstvo a včelaře potvrzuje i probíhající výstava v ambitu Vlastivědného muzea a galerie (VMG) v České Lípě, kterou připravilo Včelařské vzdělávací centrum v Nasavrkách ve spolupráci s Ekoporadnou Orsej při VMG. Na vernisáži v sobotu 12. května byl k vidění „živý“ úl i ukázky výrobků z včelího medu. Výstava „Chov včel jako nejstarší lidské řemeslo“ potrvá v České Lípě do 17. června

Do třetice se lze setkat se včelami, tentokrát sice „jen“ v podobě medoviny, v sobotu 19. května před hotelem Parkhotel ve Smržovce. Zde se na akci Prolínání – Sen o Jizerských horách, kterou za finanční podpory Libereckého kraje připravilo Poradenské centrum pro venkov Smržovka a Ekoporadna Orsej Tanvald, představí také regionální výrobci ovocných moštů, domácích pralinek, medoviny a mnoha dalšího.

Cílem všech  akcí, je představit veřejnosti pestrost i množství potravinářských produktů, které vznikají v našem regionu, proto jsme  například do této akce uvolnili z Grantového fondu Libereckého kraje  na podporu ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty přes 25 tisíc korun. Navíc chceme podpořit vznik originální značky místní produkce z Jizerských hor. Tak třeba oblast Frýdlantsko a Český ráj se představí již některými výrobky hotové regionální značky Vyrobeno na Frýdlantsku a Regionální produkt Český ráj,“ prozradil Radim Zika s tím, že tyto značky zákazníkovi zaručují, že kupuje výrobek určité kvality, z místních surovin a „domácí“ výroby.

Tato zpráva byla převzata z webové prezentace Libereckého kraje, konkrétně odtud.
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Úřad Libereckého kraje )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.